Rode VideoMic Me-L, nowa wersja mikrofonu na otarcie łez… :)

0

Vlogerzy, muzycy i Apple userzy! Szykujecie się na aktywne wakacje? Zamierzacie podzielić się wspomnieniami ze znajomymi? Pamiętajcie zatem aby zadbać o dobrą jakość dźwięku! Skoro jesteście fanami produktów z systemem iOS to Rode Microphones ma dla Was niespodziankę!

Firma Apple wychodzi jak zwykle przed szereg i proponuje rozwiązania, które wydają się abstrakcyjne, nowatorskiej, a czasami bezmyślne i bezsensowne! Niech Każdy wybierze swój ulubiony epitet 🙂 Tak czy inaczej, posiadacze najnowszych iPhonów (od wersji 7 w górę) i iPadów, mają pewien problem… Apple stwierdził, że nie potrzebują już gniazda TRRS, czyli popularnego małego jacka. Producent co prawda dorzuca do zestawu przejściówkę z małego jacka na lightning ale takie rozwiązanie nie zawsze jest praktyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o mikrofon i jego mocowanie.

Firma RODE Microphone postanowiła zatem wypuścić na rynek swój bardzo dobrze znany mikrofon Rode VideoMic Me w wersji ze złączem Lightning!

Ten lekki i kompaktowy mikrofon kierunkowy zaprojektowano specjalnie dla najnowszych urządzęń iPhone i iPad. Podłącza się go bezpośrednio do gniazda Lightning. Wysokiej jakości mikrofon gwarantuje zdecydowanie lepszy dźwięk podczas rejestrowania wideo. Dzięki charakterystyce kierunkowej (Cardioid), mikrofon nagrywa pożądanych dźwięk, eliminując hałasy i szumy dochodzące z tła. Regulowane mocowanie pozwala na zamontowanie mikrofonu bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, w pozycji skierowanej w stronę użytkownika lub w stronę otoczenia. Dodatkowo mikrofon umożliwia podłączenie słuchawek przez złącze jack, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie słuchanie nagrania oraz odtwarzanie bez potrzeby demontażu mikrofonu. W zestawie znajdziemy także filtr ograniczający negatywny wpływ szumu wiatru.

Ceny jeszcze nie znamy ale skoro wersja na mały Jack kosztuje ok. 220 zł to tutaj nie powinno być znacznie drożej.

Więcej szczegółów:
Producent: www.rode.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here