Manuel Rodriguez w hołdzie mistrzowi flamenco

0

Manuel Rodriguez FF-Cutaway Sabicas to instrument stworzony jako hołd dla jednego z najbardziej uznanych artystów flamenco – Augustina Castellona Camposa, znanego szerzej jako Sabicas. Nie jest to jednak instrument sygnowany, jak w przypadku sytuacji endorserskich. Sabicasa bowiem nie ma wśród nas od niemal 30 lat.

Wywodził się ze społeczności romskiej, rozpoczął grę w wieku lat pięciu, a od siódmego roku życia występował i komponował. Chet Atkins mówił o nim, że jest gitarzystą o najlepszej technice gry, inspirował takich wielkich świata gitary jak m.in. Paco de Lucia czy Tomatito. Dziś hiszpański producent honoruje jego dorobek tworząc wyjątkowy instrument.

Instrument wykonany z kilku gatunków litego drewna, top z niemieckiego świerku zaś boki i tył z cedru. Cedrowy gryf pokryto hebanową podstrunnicą, na której umieszczono 19 progów. Menzura jest skrócona – 660mm. Taka kombinacja materiałów pozwoliła osiągnąć wyjątkowe, mocne brzmienie. Dodatkowo gitarę wyposażono w układ elektroniczny Fishman Presys.

Więcej szczegółów:
Producent: www.mrguitarras.es/en/
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here