PreSonus Quantum 2 – “Najszybszy interfejs Thunderbolt”

0

PreSonus Quantum ma nowego brata! Jak poinformował producent, do rodziny dołączył właśnie nowy Quantum 2, który podobnie jak Quantum wykorzystuje do komunikacji z komputerem porty Thunderbolt 2!

Jak widać na pierwszy rzut oka, model Quantum 2 jest urządzeniem bardzie kompaktowym co predysponuje go do bardziej mobilnych zastosowań. Oferuje on 22 wejścia i 24 wyjścia oraz 24-bitowe przetworniki A/D D/A obsługujące częstotliwości próbkowania do 192 kHz.

Na pokładzie znajdziemy także cztery przedwzmacniacze mikrofonowe XMAX (klasa A) z niezależnie załączanym zasilaniem Phantom +48V pozwalającym na podłączenie mikrofonów pojemnościowych. Nowy interfejs jest wyposażony w cztery wejścia analogowe typu combo [XLR/jack] – dwa MIC/INST (umieszczone na froncie) i dwa MIC/LINE. Do dyspozycji mamy także cztery wyjścia liniowe, wyjście słuchawkowe, wejście i wyjście S/PDIF koaksjalne oraz po dwa wejścia i wyjścia optyczne ADAT/SMUX (16×16 przy 44.1/48 kHz, 8×8 przy 88.2/96 kHz). Quantum 2 udostępnia też wejście i wyjście MIDI oraz złącza WORD CLOCK (IN, OUT), gniazdo dla zewnętrznego zasilacza 12V i oczywiście dwa porty Thunderbolt 2.

Panel przedni, podobnie jak jego starszy brat, jest prosty i przejrzysty. Oprócz wejść MIC/INST i wejścia słuchawkowego, znajdziemy na nim czytelny wyświetlacz oraz 8-segmentowy mierniki LED dla wejść i wyjść.

Dzięki dwóm portom Thunderbolt Quantum 2 możemy złączyć ze sobą aż 4 interfejsy co pozwoli na stworzeni potwora z 80 wejściami i 80 wyjściami! Interfejs dostarczany jest razem z oprogramowaniem Studio One Artist, a jeśli sytuacja zmusza was do pracy bez komputera macie do dyspozycji aplikacjęStudio One Remote dostępną na iPada. Urządzenie może współpracować też z aplikacjami UC Surface, a dodatkowo użytkownicy interfejsu Quantum 2 zyskają dostęp do pakietu wtyczek Studio Magic Plug-in Suite.

Więcej info na www.presonus.com oraz wkrótce na stronie dystrybutora marki www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj