PreSonus AudioBox GO: Co oferuje interfejs audio za 400 PLN?

0
presonus-audiobox-go

Najnowszy interfejs audio PreSonus AudioBox GO jest już dostępny w polskich sklepach muzycznych, a jego sugerowana cena to niecałe 400 PLN. Czy warto wydać kilka stówek na to urządzenie?

Pomysł był prosty – stworzenie najmniejszego, najlżejszego i najłatwiejszego w obsłudze interfejsu audio do użytku w dowolnym miejscu. Czy to się udało? Wydaje się, że tak i to do tego za naprawdę niewielkie pieniądze. “Studyjna jakość…” Z takim stwierdzeniem spotkamy się praktycznie już na każdym urządzeniu muzycznym, także na tytułowym interfejsie AudioBox GO. Nie można się z nim nie zgodzić bo ten kompaktowy interfejs wyposażono w dobrej jakości przedwzmacniacz XMAX-L, który zapewnić ma czyste i wyraźne brzmienie z niewielkimi szumami własnymi, a do tego możesz nagrywać dźwięki w rozdzielczości 24 bity/96 kHz. Jest studyjna jakość? Jest! Jednak pamiętajmy, że zakres tak zwanej studyjnej jakości jest potężny i trudno porównywać AudioBox GO do topowych marek jak np. Universal Audio. Ale też nie takie jest jego przeznaczenie.

Tu rola jest oczywista, ma być prosto, szybko, mobilnie, tanio i w możliwie najlepszej jakości. Dzięki tym właśnie cechom PreSonus AudioBox GO z pewnością znajdzie wielu nowych użytkowników. Podłączysz do niego profesjonalne mikrofony wokalne XLR, instrumenty klawiszowe, maszyny perkusyjne, gitary, słuchawki i oczywiście monitory studyjne. Co ważne dzięki dwóm wejściom, jednemu kombo (XLR-Jack) oraz drugiemu liniowemu, możesz jednocześnie nagrać np. gitarę i wokal.

Do tego jednoczesny monitoring wejść za pomocą słuchawek i monitorów studyjnych. No i oczywiście zasilani po USB wprost z waszego komputera 🙂

presonus-audiobox-go-in_out

Do tego jego obsługa jest banalnie prosta. Na przednim panelu oprócz gniazd znajdziemy niezbędne pokrętła: gałkę Mix, która pozwala ustawić proporcję pomiędzy sygnałem sprzętowym i programowym, duży potencjometr ułatwiający sterowanie głośnością (MAIN Out), mniejszy do regulacji poziomu głośności słuchawek oraz dwie gałki wzmocnienia sygnału z wejścia mikrofonowego i instrumentalnego.

A co z oprogramowaniem?

Audiobox-Go-Studio-One-Prime

Oczywiście możesz używać swojego lub dowolnego programu DAW jakie uznasz za najlepsze. Jednak producent zadbał także o tę stronę i to z nawiązką. AudioBox GO zawiera oprogramowanie Studio One Prime, jak również Studio Magic, pakiet wtyczek, oprogramowania i tutoriali o wartości ponad 1000 dolarów! Czy warto zatem wydać 400 zł na to urządzenie? Odpowiedź zdaje się być oczywista zakładając oczywiście, że takiego urządzenia potrzebujecie.

A gdy będziesz gotowy, aby wyruszyć w drogę, pobierz za darmo aplikację Capture Duo i ciesz się dwuścieżkowym nagrywaniem bezpośrednio na iPada lub nagrywaniem w wybranej aplikacji w systemie Android!

Przy okazji zapraszamy do unboxingu oraz recenzji AudioBoxa GO w studiu Lorda Qiuu, sound designera, producenta muzycznego, wykładowcy w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Główne cechy:

  • Ultrakompaktowy, mobilny interfejs audio 2×2 USB,
  • 1 wejście mikrofonowe/liniowe XLR combo z zasilaniem fantomowym +48V,
  • 1 wejście instrumentalne TS ¼” (6,35 mm),
  • 1 wyjście słuchawkowe – stereo TRS 1/4″ (6,35 mm),
  • 2 x wyjście główne TRS 1/4”,
  • Maksymalna częstotliwość próbkowania: 92 kHz
  • Możliwość nagrywania bezpośrednio na iPada,
  • W zestawie pakiet programowania Studio One Prime i Studio Magic!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.presonus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj