MPC 2.8 – nowe oprogramowanie dla MPC LIVE, MPC X, MPC ONE

0

Użytkownicy MPC LIVE, MPC X, MPC ONE powoli zaczynają się przyzwyczajać, że każda nowa aktualizacja ich oprogramowania to dosłownie petarda dla poprawy funkcjonalności. Podobnie będzie tym razem, bo MPC 2.8 wprowadza obsługę MIDI Multi, płynnie przekształcając MPC w najwyższej klasy główne urządzenie w studiu do sekwencjonowania MIDI.

Z każdym nowym uaktualnieniem dla MPC LIVE, MPC X, MPC ONE zastanawiamy się, czym jeszcze zostaniemy pozytywnie zaskoczeni i co będzie kolejne. Po silnikach syntezy, rozbudowanym pakiecie AIR Music Technology, ulepszeniach automatyki i integracji z Ableton Live oraz Splice przyszła kolej na wprowadzenie obsługi MIDI Multi, zmiany w pracy interfejsu i całej serii innych usprawnień.

Chyba najważniejszą nowością wprowadzoną przez aktualizację jest obsługa MIDI Multi.

Pozwala ona na jednoczesne podłączenie i routowanie całego sprzętu MIDI jakim dysponujecie, w tym klawiatur USB, interfejsów MIDI i modułów USB-CV pracujących w zgodności Class compliant, zwiększając możliwości wejściowe/wyjściowe.
Firmware MPC 2.8 umożliwia wykorzystanie MIDI Multi w całej linii MPC, w tym MPC Live, MPC X i MPC One.

„Z każdą wersją oprogramowania MPC na nowo definiujemy wszelkie wyobrażenia o tym, czym powinien być samodzielny ekosystem produkcyjny”
– mówi Dan Gill, Starszy Kierownik Produktu w Akai Professional.

Pozostałe istotne usprawnienia w MPC 2.8 obejmują:

  • Funkcja Timing Correct (TC) ma teraz osobne ustawienie On/Off, które jest niezależne od parametru TC Time Division.
  • Z autonomicznego MPC można teraz stworzyć własne mapowanie dźwięków dla każdego typu programu.
  • Retrospektywny zapis – MPC rejestruje teraz zdarzenia MIDI w tle, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie przegapią żadnej ulotnej iskry twórczej.
  • Warstwa Q-Link – W MPC Live lub MPC One po dotknięciu pojemnościowego pokrętła Q-Link pojawia się wizualna informacja zwrotna dotycząca regulowanego parametru, a jego wartość przekazywana jest na dotykowym interfejsie użytkownika.
  • I wiele innych usprawnień obsługi w tym własne progresje akordów Pad Perform i szybki wybór ścieżki.

Aktualizacja będzie dostępna od dnia 14 maja jako darmowe oprogramowanie i firmware do pobrania dla wszystkich użytkowników MPC 2x Desktop, MPC Live, MPC X i MPC One.

„MPC 2.8 przenosi legendarny sposób pracy MPC na następny poziom. MPC to nie tylko kolejny dodatek do Twojego studia, to Twój twórczy rdzeń – niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swój sposób pracy, czy też zagłębić się w świat nieograniczonych, samodzielnych poszukiwań twórczych, MPC to rozwiązanie, którego nie można przeoczyć!”

Pełny opis usprawnień wnoszonych przez najnowszą aktualizację znajdziecie na stronie dystrybutora pod adresem https://audiostacja.pl/aktualizacja-oprogramowania-mpc-2-8/.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi publikacjami na temat Akai MPC LIVE, MPC X oraz MPC ONE. Znajdziecie je klikając w link https://uptone.pl/tag/akai-mpc/

Więcej szczegółów:
Producent – www.akaipro.com
Dystrybutor – www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here