Nowy głośnik sufitowy JBL-LCT 81C/TM

0
JBL-LCT 81C TM
JBL-LCT 81C/TM

Głośniki sufitowe to świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie jego ukrycie jest konieczne lub wymagane. Jednak wiele rozwiązań wymaga odpowiedniego przygotowania i montażu. Najnowszy JBL-LCT 81C/TM od JBL Professional znacząco ułatwia i przyspiesza proces instalacji.

JBL-LCT 81C/TM to pełnopasmowy głośnik sufitowy zaprojektowany do montażu
w sufitach podwieszanych o standardowych wymiarach płyty 600 mm x 600 mm. Brak konieczności cięcia płyt sufitowych sprawia, że instalacja głośnika jest łatwa i ekonomiczna. Głębokość profilu wynosząca zaledwie 103 mm umożliwia instalację w miejscach, w których głębsze głośniki sufitowe się nie mieszczą.

JBL_LCT_81CT-M

Jak zapewnia producent, głośnik zapewnia doskonałą jakość odtwarzanych komunikatów oraz muzyki o średnim natężeniu i jest przeznaczony do wykorzystania między innymi w systemach przywoławczych, biznesowych systemach muzycznych, systemach nagłośnienia sklepów, recepcji, poczekalni, terminali i salonów, sal konferencyjnych, lekcyjnych i sądowych.

Bardzo wysoka skuteczność głośnika JBL-LCT 81C/TM zapewnia maksymalny poziom natężenia dźwięku, nawet przy niskich odczepach transformatora. Głośnik korzysta z pełnopasmowego dwustożkowego przetwornika o bardzo wysokiej skuteczności 96 dB i średnicy 200 mm (8”). Przetwornik wykorzystuje cewkę o średnicy 25 mm (1”) wyposażoną w kaptonowy karkas i uzwojenie wykonane drutem odpornym na wysoką temperaturę – takie rozwiązanie pozwala wydajniej odprowadzać ciepło z układu, wpływając na skuteczniejsze oddawanie mocy i długotrwałą niezawodność.

JBL_LCT_81CT-M

Wbudowany w głośnik 10-watowy transformator pozwala na pracę w rozproszonych instalacjach 100V lub 70V, jak również do zasilania z niskoimpedancyjnego wzmacniacza mocy przy 8Ω. Zainstalowany w obudowie przełącznik pozwala na łatwy wybór trybu pracy głośnika.

Do instalacji głośnika w suficie podwieszanym przewidziano cztery otwory w narożnikach obudowy, dodatkowe zabezpieczenie stanowią dwa otwory dla linek asekuracyjnych. Głośnik chroniony jest maskownicą wykonaną z blachy perforowanej w kolorze białym.

Główne cechy: 

 • skuteczny przetwornik dwustożkowy 200 mm (8”)
 • łatwa instalacja w podwieszanych sufitach 600 mm x 600 mm. bez konieczności wycinania otworów
 • perforowana metalowa maskownica w zestawie
 • tryb pracy 70V/100V oraz 8Ω
 • 20W przy 8Ω, ustawienie „Direct”
 • 10W przy 70V/100V z odczepami 10W, 5W, 2,5W (1,3W tylko dla 70V)
 • bardzo niski profil o głębokości zaledwie 103 mm, umożliwia dopasowanie do płytkich sufitów lub takich, w których znajdują się przeszkody
 • łatwe podłączenie przewodów w zabezpieczonej komorze, wejście na przewody od góry lub z boku przez otwór w obudowie
 • bardzo wysoka skuteczność 96 dB, pozwala na zastosowanie wzmacniacza małej mocy
 • zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej zrozumiałości mowy
 • propagacja stożkowa 100°
 • certyfikaty UL1480A i UL2043 dopuszczające do stosowania w przestrzeniach podsufitowych

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj