Nowe monitory M-Audio BX5 D3 i BX8 D3

0

M-Audio to marka, której dokonań nie trzeba podbijać żadnymi newsami i reklamowymi chwytami. To m.in. dzięki tej firmie, profesjonalny świat audio stał się dostępny dla szerokiego grona osób, a nie tylko dla profesjonalnych odbiorców studyjnych. Poznajcie nowe monitory BX5 D3, oraz BX8 D3.

M-Audio wypuściło właśnie na rynek dwa zupełnie nowe monitory referencyjne o kodzie BX5 i BX8. To kolejna już generacja tych uznanych na całym świecie monitorów studyjnych, których zaletą jest bezkompromisowa precyzja dynamiczna i subtelna, nie bijąca po uszach klarowność dźwięku.
Oba monitory różnią się od siebie przede wszystkim mocą i zastosowanymi w nich głośnikami niskotonowymi.

M-Audio_BX_D3_uptonw

BX5 D3

W swej obudowie ukrywa ten mniejszy, 5 calowy głośnik z cewką wysokotemperaturową i gumowym zawieszeniem. Moc głośnika to całe 100 W podzielone pomiędzy niskie częstotliwości – 60 W i wysokie 40 W. Głośnik pochwalić się może również ultraszerokim pasmem przenoszenia w zakresie 52-35 kHz, pokrywającym pełne spektrum muzyczne.

BX8 D3

To konstrukcja o mocy 150 W gdzie podział pomiędzy niskie, a wysokie częstotliwości plasuje się na poziomie 80 W dla niskich i 70 W dla wysokich. BX8 analogicznie do mniejszego przedstawiciela serii, wyposażono w 8 calowy głośnik niskotonowy, oraz wysokotonowy o średnicy 1,25 cala z kopułką z naturalnego jedwabiu, zapewniający idealnie szczegółowe transjenty.
“Ósemka” rzeczywiście ma czym się pochwalić w kwestii pasma przenoszenia. Głośnik dysponuje pasmem w zakresie od 37-22 kHz.

Oba głośniki łączy bardzo wiele aspektów technologicznych. Firma zastosowała konstrukcję bi-amp, dzięki której dźwięk wykazuje się krystaliczną i jednocześnie subtelną precyzją, wolną od burczących, niezidentyfikowanych basów rozchodzących się po obudowie głośników. Głośniki posiadają również nowy, zoptymalizowany komputerowo falowód głośnika wysokotonowego, zapewniający precyzyjne obrazowanie, tak ważne przy wyborze głośników studyjnych, nieprzekłamujących rzeczywistego materiału muzycznego.
Optymalizacja częstotliwości nie kończy się na szczęście na wysokich tonach. Monitory M-Audio posiadają również zoptymalizowany port bass-reflex, umieszczony z tyłu, dla poszerzenia niskich częstotliwości.

Co do portów, to oba monitory posiadają wejścia symetryczne XLR i symetryczne/niesymetryczne 1/4” do podłączania interfejsów audio, mikserów, syntezatorów, sprzętu DJ-skiego itp.
Ułatwieniem stosowanym przez firmę jest również regulacja głośności pozwalająca na ustawienie idealnego poziomu odsłuchu.

Monitory BX5 D3 oraz BX8 D3, to zupełnie nowa i powiedzmy sobie szczerze, arcyciekawa propozycja wyposażenia swojego studia nagrań. Świetny wygląd monitorów nie kłuje wrażliwych oczu, a parametry audio wręcz powalają. Czekamy na informacje o cenie, ale jesteśmy niemalże pewni, iż D3 nie będą na tyle drogie, by kompletnie zdewastować nasz domowy budżet. Czekamy więc z niecierpliwością…

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta:
BX5 D3 www.m-audio.com
BX8 D3 www.m-audio.com
Oraz na stronie polskiego dystrybutora www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj