Neumann KH 150 – nowe monitory studyjne bliskiego pola

1
Neumann KH 150

Niemiecka firma Neumann zaprezentowała nowe monitory studyjne bliskiego pola KH 150. Pierwsze sztuki już niebawem mają pojawić się w Polsce, dzięki dystrybutorowi, firmie Aplauz Audio. Zobaczmy zatem co będą miały do zaoferowania.

Neumann KH 150, to sterowany procesorem DSP monitor z dwoma wzmacniaczami (100 W – tweeter / 145 W – woofer) wyposażony jest w ten sam głośnik wysokotonowy o wysokiej rozdzielczości, co wszystkie monitory studyjne Neumanna, oraz nowo opracowany 6,5-calowy głośnik niskotonowy z ultraniskimi zniekształceniami i wysoką zdolnością SPL.

Inżynierowie postawili sobie także za cel stworzenie monitoram, który połączy doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Tak więc nowa konstrukcja jest niezwykle energooszczędna. Oba wzmacniacze zużywają tylko 17 W bez obciążenia. Funkcja Auto-Standby zmniejsza zużycie energii do 0.3 W, jeśli KH 150 nie jest używany przez jakiś czas. Monitor można też całkowicie wyłączyć.

Neumann KH 150

Zadaniem KH 150 jest wypełnienie luki pomiędzy modelami KH 120 i KH 310, jednak wyjątkowo płaska charakterystyka częstotliwościowa od 39 Hz do 21 kHz (±3 dB), rozszerzone dolne pasmo, DSP i możliwość dostosowania do akustyki danego pomieszczenia za pomocą narzędzia kalibracyjnego Neumann MA 1, może uczynić ten głośnik wyborem nr 1 zarówno dla broadcastu, jak i produkcji muzyki.

“Za KH 150 stoi ta sama filozofia, co w przypadku wszystkich monitorów studyjnych Neumanna: najwyższa liniowość, najniższe zniekształcenia, brak koloryzacji i doskonała adaptacja do każdego środowiska akustycznego. W naszym dążeniu do perfekcji dźwiękowej nie tylko optymalizujemy każdy parametr samego głośnika, ale także uwzględniamy największą zmienną: środowisko odsłuchowe. Procesor DSP w KH 150 doskonale integruje się z przełomowym narzędziem do kalibracji monitorów MA 1 firmy Neumann, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk w każdym pomieszczeniu.”

– komentuje Ralf Oehl, Dyrektor generalny firmy Neumann

Odsłuchy będą dostępne w kolorze czarnym i białym, a do tego w wersji z DSP lub DSP + AES-67. Ten ostatni będzie nosił nazwę KH 150 AES67. Każda wersja posiada port Ethernet, analogowe wejście typu XLR oraz cyfrowe wejście i wyjście S/PDIF (koaksjalne).

Neumann KH 150

Monitory KH 150 i KH 150 AES67 będą dostępne w Polsce w czwartym kwartale 2022 roku. Sugerowane ceny to: 7999 PLN (KH 150) i 9099 PLN (KH 150 AES67).

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj