Neumann KH 120 II: następca studyjnej legendy!

273
Neumann KH 120 II

Neumann wprowadza na rynek drugą generację świetnych monitorów studyjnych KH 120 II. Rozszerzona reprodukcja niskich tonów, lepsza szczegółowość dźwiękowa oraz zwiększone możliwość procesora DSP to ulepszenia względem studyjnej legendy.

Firma Neumann – jeden z czołowych światowych producentów sprzętu studyjnego ogłasza wprowadzenie na rynek monitorów studyjnych Neumann KH 120 II. Nowy model, opracowany na bazie poprzedniej generacji, która odniosła duży sukces rynkowy, oferuje ulepszenia w zakresie wszystkich parametrów akustycznych, a w szczególności zapewnia głębszy bas, wyższy poziom ciśnienia akustycznego oraz większą rozdzielczość. Dodatkowo wewnętrzny procesor DSP pozwala na fazowo liniowe działanie zwrotnic oraz korekcję względem charakterystyki pomieszczenia przy wykorzystaniu narzędzia Neumann MA 1 Automatic Alignment.

Neumann KH 120 II

Zaprezentowany w 2010 roku model Neumann KH 120 dał początek wciąż trwającej historii sukcesu. Monitory Neumanna stały się od tego czasu referencyjnym punktem odniesienia w studiach na całym świecie. KH 120 II powstały w oparciu o identyczną filozofię, przenosząc wiele właściwości poprzedniej generacji na wyższy poziom: zapewniają jeszcze wyższy poziom liniowości, najniższe zniekształcenia, brak przebarwień dźwięku oraz doskonałą adaptację do każdego środowiska akustycznego.

„Częścią etosu firmy Neumann jest bycie zawsze nie do końca zadowolonym z tego, co zostało osiągnięte dotychczas. KH 120 otrzymały setki pięciogwiazdkowych recenzji, ale wiedzieliśmy też, że możemy je ulepszyć. W przypadku KH 120 II opracowaliśmy nową konstrukcję przetwornika niskotonowego, która pozwala zmniejszyć słyszalne zniekształcenia i zapewnia jeszcze wyższe poziomy ciśnienia akustycznego. Oprócz niezwykle płaskiej charakterystyki częstotliwościowej od 44 Hz do 21 kHz (±3 dB), KH 120 II zapewniają również wyjątkowo liniową charakterystykę fazową. Ma to wyraz w jeszcze bardziej czystym środku z zaskakującą przejrzystością, a także w ekstremalnej dokładności w domenie czasu, czyli wyjątkowo precyzyjnej reprodukcji impulsów oraz doskonale skorelowanych pogłosów.”

– mówi menedżer portfolio Stephan Mauer

Neumann-KH-120-II

Jest to możliwe dzięki obwodom elektronicznym sterowanym przez DSP, z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie zwrotnic, które pozwalają unikać zniekształceń fazowych powodowanych przez filtry analogowe. Wbudowany DSP zapewnia również nowe standardy w zakresie spójności brzmienia. KH 120-II zostały zbudowane tak, aby cechować się ekstremalnie niskim poziomem tolerancji, nie większym niż ±0,5 dB, dlatego też obrazowanie stereo jest wyjątkowo precyzyjne. Cyfrowe układy elektroniczne pozwalają również na automatyczne dopasowanie charakterystyki do właściwości akustycznych pomieszczenia przy użyciu rozwiązania sprzętowo-programowego Neumann MA 1 (sprzedawane oddzielnie).

„Nawet najlepszy monitor studyjny jest zależny od środowiska akustycznego, w którym działa. Możliwość użycia KH 120 II wraz z narzędziem Neumann Automatic Monitor Alignment MA 1 jest niesamowitą zaletą pod względem rzeczywistej wydajności. Nareszcie można pracować z prawdziwie referencyjnym monitoringiem nawet w mniej niż idealnych środowiskach, takich jak małe studia lub prowizoryczne pomieszczenia w przypadku rejestrowania mobilnego. Ale oczywiście KH 120 II jest też doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalnych studiów nagraniowych, stanowisk edycyjnych czy nawet konfiguracji immersyjnych.”

wyjaśnia dyrektor generalny firmy Neumann Ralf Oehl

Neumann-KH-120-II

W powstawaniu KH 120 II uwzględniono również aspekty dotyczące ekologii. Inżynierowie firmy Neumann dołożyli wszelkich starań, aby opracować nową technologię wzmacniacza (zgłoszona do opatentowania), która łączy w sobie doskonałą jakość dźwięku z efektywnością energetyczną klasy D. Chociaż wzmacniacze KH 120 II zapewniają do 145 W dla 5,25-calowego głośnika niskotonowego i 100 W dla 1-calowego głośnika wysokotonowego, to zużywają tylko 17 watów w trybie biernym. Automatyczny stan czuwania zmniejsza zużycie energii do 0,3 W, gdy KH 120 II nie są używane przez jakiś czas. Ten tryb może być dezaktywowany przez użytkownika.

KH 120 II posiada wejścia analogowe i cyfrowe (S/PDIF). Model będzie również dostępny w wariancie ze złączami AES67 z redundantnymi portami dźwięku sieciowego AES67, które są w pełni zgodne ze standardami nadawczymi, takimi jak ST 2110, ST 2022-7 oraz RAVENNA. Jednocześnie KH 120 II AES67 jest kompatybilny ze strumieniami sieciowymi AES67 generowanymi przez DANTE.

Kluczowe cechy:

  • Liniowa charakterystyka częstotliwościowa i fazowa
  • Procesor DSP zapewniający spektakularną wydajność oraz automatyczne dopasowanie do akustyki pomieszczenia z wykorzystaniem MA 1
  • Głębokie basy aż do 44 Hz oraz wysoki poziom ciśnienia akustycznego
  • Połączenia analogowe oraz cyfrowe S/PDIF, opcjonalnie z AES67

Cena i dostępność

Modele KH 120 II oraz KH 120 II AES67 będą dostępne w Polsce w III kwartale 2023 r. w cenach katalogowych:

  • KH 120 II – 4199 zł
  • KH 120 II AES67 – 5599 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.neumann.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl