Native Instruments prezentuje odświeżone MASCHINE Mk3 oraz KOMPLETE KONTROL Mk2

0

Oba produkty znane są już szerokiemu gronu odbiorców. Zarówno Maschine jak i Komplete Kontrol zyskały sobie zacne grono, zakochane po uszy w designie i funkcjonalności obydwu produktów. Co zatem nowego?

Zacznijmy od Komplete Kontrol, który de facto jest po prostu klawiaturą sterującą. Jednak to co odróżnia ją od innych tego typu narzędzi, kryje się zarówno w panelu użytkownika, jak i oprogramowaniu – a tutaj zaszły całkiem znaczące zmiany.

Komplete Kontrol

Kontroler podzielono na dwie zasadnicze wersje – S49 oraz S61 – co oznacza ni mniej, ni więcej jak tylko wielkość i liczbę klawiszy. Komplete Kontrol Mk2 wyposażone zostało w dwa kolorowe ekrany o wysokiej rozdzielczości, a także 17 dodatkowych przycisków funkcyjnych. Mk2 oferuje również ściślejszą integrację z oprogramowaniem DAW i Maschine, o którym już za chwilę. Dzięki tym udogodnieniom, Komplete Kontrol umożliwia miksowanie, nawigowanie i edycję projektów z poziomu sprzętu. Kontroler wyposażony został w klawiaturę typu Fatar i funkcję Light Guide podświetlającą diodami RGB grane dźwięki, podział klawiatury, skalę i wiele innych.
Jeśli chodzi zaś o łączność, to nie znajdziemy tu fajerwerków. Native Instruments nie eksperymentowało i zostawiło najważniejsze złącza, takie jak MIDI IN/OUT, USB.

Trzeba przyznać, że Komplete Kontrol prezentuje się wyśmienicie. Nie tylko oszałamia elegancją i świetnym wykonaniem, ale również funkcjonalnością tak potrzebną w każdym studio.

Maschine

Drugą premierą spod znaku Native Instruments jest Maschine. Tu już znajdziemy całkiem sporo nowości i udoskonaleń. Na początek idą dwa kolorowe ekrany o wysokiej rozdzielczości. To na nich przyjdzie nam ciąż, przesuwać, kopiować i robić w zasadzie wszystko to, co do tej pory trzeba było robić na podłączonym do Maschine komputerze.
Zmianie uległy również pady. Teraz są większe i czulsze na dotyk. W wersji Mk3 zwiększono również liczbę przycisków funkcyjnych odpowiedzialnych za sterowanie urządzeniem. Oznacza to dużo łatwiejszą ścieżkę nurkowania po menu i docierania do interesujących nas funkcji i ustawień.
Warto zauważyć, że Maschine Mk3 zawiera również interfejs audio 24-bit/96kHz. To świetna wiadomość dla tych, którzy chcą korzystać z Maschine w trasie. Na tylnej ścianie Maschine znajdziemy oczywiście mnóstwo złącz, od MIDI IN/OUT, przez gniazda mikrofonowe, liniowe, na wejściu słuchawkowym i regulatorach głośności kończąc.

Wspaniałą informacją jest również to, iż oba urządzenia pozostaną w swoich dotychczasowych cenach. Ulegnie zmianie jedynie wersja – na nowszą, ma się rozumieć.

Zarówno Komplete Kontrol jak i Maschine w sprzedaży znajdą się już 5 października 2017 roku. Zatem nic, tylko wyczekiwać premier!!!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.native-instruments.com oraz już wkrótce na stronie polskiego dystrybutora pod adresem www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here