iZotope Spire Studio – nagrywanie już nigdy nie będzie bardziej proste!

0

Nie będziemy was tu zarzucać niepotrzebną papką marketingową. Wystarczy, że obejrzycie filmik reklamujący Spire Studio, a sami stwierdzicie, że chcecie go mieć.

Z całą pewnością zdarzały się wam nagłe ataki weny, ale na samą myśl o ustawianiu sprzętu do nagrywania, ochota na muzykowanie gasła szybciej, niż zdążyliście podnieść się z fotela. A jeśli byliście uparci, doszczętnie traciliście chęci do nagrywania, kiedy nagle okazywało się, że sprzęty nie chcą współpracować, brumią, trzeszczą, albo nagle nie są kompatybilne. Świętego by krew zalała…

I tu właśnie z pomocą przychodzi najnowszy produkt marki iZotope. Na pierwszy rzut oka kolejny dziwny i pewnie nikomu do niczego niepotrzebny gadżet. Jednak ten mały walec zawiera w sobie coś, co każdego nagrywającego swoją pracę muzyka wprawi w osłupienie. Zadaniem Spire Studio jest usunięcie wszelkich barier technicznych, jakie mogą się pojawić na linii pomysł na piosenkę -> żmudny proces nagrywania. Nadal enigma? Do czasu.

Spire Studio jest, można powiedzieć, w pełni niezależnym, multifunkcjonalnym małym studiem nagrań. To niewielkich rozmiarów ustrojstwo posiada wbudowany wysokiej jakości mikrofon, dwa złącza XLR/combo jack i dwa złącza stereo mini-jack – podczas nagrywania możecie (ale nie musicie) skorzystać z wbudowanego mikrofonu, czy podpiąć zewnętrzny instrument (gitarę, bass, co się wam zamarzy, a ma adekwatny port). Spire Studio nagra bezstratny sygnał z waszą melodią i za pomocą wbudowanego Wi-Fi wyśle nagranie do aplikacji Spire w waszym telefonie lub tablecie, a w aplikacji będziecie mogli zająć się masteringiem, wysłać nagranie np. do innych członków kapeli albo podzielić się efektem ze znajomymi, czy fanami. Wbudowana pamięć urządzenia pozwala na zapisanie 6 godzin muzyki w jakości 24 bity/48kHz. Spire Studio wyposażono również w wewnętrzną baterię. Czas pracy na akumulatorze szacuje się na 4 godziny (do urządzenia dołączony jest też standardowy zasilacz).

Spire Studio jest kompatybilne z iPhone 6 lub późniejszymi modelami oraz ze sprzętem wyposażonym w iOS 10 i wyżej. Produkt początkowo dostępny będzie tylko na terenie USA w cenie $349, jednak już wkrótce planowana jest też sprzedaż zagraniczna.

Na pomysł takiego rozwiązania wpadłem podczas muzykowania z żoną. Chcieliśmy nagrać piosenkę, kiedy niespodziewanie wszystko z technicznej strony zaczęło iść nie tak.” – tłumaczy Mark Ethier, CEO i współtwórca iZotope.Coś, co z początku miało sprawiać radość, stało się powodem do bólu głowy. W konsekwencji, zamiast nagrać piosenkę, zdenerwowani poszliśmy coś zjeść. Spire Studio powstało właśnie po to, by rozwiązać problemy, jakie powodują nie zawsze kompatybilne technologie. W iZotope staramy się korzystać tylko z najnowszych i najlepszych rozwiązań, po to, żeby możliwość nagrywania była nie tylko banalnie prosta i zachęcająca, ale również jakość nagrań była maksymalnie wysoka. Naszym celem jest pomoc muzykom w skupieniu się na kreatywnej wizji utworu, a nie na technicznych dyrdymałach.”

Więcej o urządzeniu znajdziecie na www.spire.live.

Specyfikacja iZotope Spire Studio:

 • Wbudowany mikrofon jakości studyjnej
 • Automatyczne ustawienie poziomu nagrywania za pomocą jednego przycisku
 • Bezstratne nagrywanie w czasie rzeczywistym, z możliwością wykorzystania wielu efektów, takich jak reverb, delayb i wiele innych
 • Inteligentna technologia przetwarzania dźwięku od iZotope
 • Możliwość nagrywania do ośmiu ścieżek w jednym projekcie
 • Wbudowane łacze Wi-Fi między Spire Studio a Spire app
 • Bateria umożliwiająca 4 godzinny płynnej pracy, bez konieczności ładowania
 • Preampy Grace Design zapewniające nieskazitelną czystość sygnału płynącego z dwóch portów combo jack
 • 48 V fantomowe zasilanie urządzeń podłączonych do Spire Studio
 • Automatyczna synchronizacja pomiędzy sprzętem a oprogramowaniem
 • Panel dotykowy LED umożliwiający dostosowanie głośności, wyciszanie i usuwanie ścieżek
 • Łatwy eksport nagrania do komputera, programu DAW (np. Pro Tools, iMovie, Logic) czy upload do platform typu iCloud, Dropbox czy Google Drive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here