Najnowsza wersja Avid Pro Tools 2020.11 już dostępna, a w niej…

0

Zmianą najbardziej widoczną, choć tylko kosmetyczną, jest dodany Dark Mode, czyli ciemna wersja kolorystyczna całej aplikacji. A co poza tym przygotowali inżynierowie Avid dla posiadaczy najnowszej wersji Pro Tools 2020.11?

Możliwość zmiany kolorystyki interfejsu użytkownika z jasnej na ciemną być może nie jest kluczowym elementem aplikacji typu DAW, ale z pewnością ucieszy wielu klientów, którzy domagali się takiej opcji od dłuższego czasu. Z całą pewnością jest to ciekawa odmiana po latach szarości, do której przyzwyczaił nas Pro Tools. Tym samym ten weteran wśród DAW-ów nabiera nowocześniejszego wyglądu, upodabniając się wizualnie do wielu konkurencyjnych produktów.

Do nowoczesnych funkcji, tym razem już bardzo praktycznych, należy zaliczyć możliwość zamiany klipów audio na MIDI. To duży krok do przodu w przetwarzaniu dźwięku wewnątrz Pro Tools, wykonany we współpracy z firmą Celemony i zaczerpnięty wprost z ich flagowej aplikacji Melodyne – której podstawową wersję o nazwie Melodyne Essential również dostaniemy w nowym Pro Toolsie!

Kolejne udoskonalenia to funkcja Space Clips ułatwiająca równomierne rozmieszczenie klipów audio w polu edycji, a także rozszerzone opcje eksportu i importu – w tym zgrania do pliku MOV oraz odczytu plików QuickTime, AAC/M4A i MXF OP-1. To powinno znacznie ułatwić pracę osobom zajmującym się wszelkiego rodzaju dźwiękiem do filmów.

Więcej szczegółów
https://www.avid.com/pro-tools
https://avid.secure.force.com/pkb/articles/download/Pro-Tools-2020-11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj