Najlepsze beat maszyny roku 2020!

2147

Z ankiety przeprowadzonej wśród czytelników magazynu Music Radar wyłoniono 9 najlepszych sekwencerów perkusyjnych i samplerów, jakie pojawiły się na rynku w roku 2020. Przedstawiamy je wam w kolejności od największej ilości zdobytych głosów.

1. Polyend Tracker

Biurkowy, przenośny kombajn do produkcji muzycznej, zawierający dużo więcej niż tylko sekwencer rytmiczny. Oferuje między innymi także syntezę granularną i tablicową, sampler i… wbudowane radio FM do “pobierania materiału źródłowego”! Może pracować samodzielnie lub w komunikacji z innymi urządzeniami i oprogramowaniem za pośrednictwem wejścia i wyjścia MIDI.

Więcej szczegółów
Producenthttps://polyend.com/tracker

2. Akai MPC One

Najnowsze wcielenie popularnego klasyka, na tle starszego rodzeństwa MPC Live i MPC X najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo. Charakterystyczne, podświetlane pady czułe na dynamikę uderzenia, dotykowy ekran o przekątnej 7 cali oraz cztery obrotowe enkodery zapewniają pełną ekspresję w tworzeniu bitów, sampli i loopów na żywo czy podczas produkcji.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl


3. Native Instruments Maschine+

W odróżnieniu od wcześniejszej wersji Maschine, tegoroczna odsłona Maschine+ może działać całkowicie samodzielnie, bez połączenia z komputerem. Podobno prace nad nią trwały od kilku dobrych lat, a prototyp był już gotowy w roku 2014 – ale jak się okazuje, warto było czekać!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.native-instruments.com
Dystrybutor: https://megamusic.pl


4. Roland TR-6S

Niepozorne maleństwo, z pomocą którego można wyczarować najbardziej zakręcone rytmy i loopy w analogowym stylu obsługi, z jakiego słynie rodzina Roland TR. Oprócz bibliotek brzmień 606, 707, 808 i 909 oferuje także syntezę FM oraz możliwość importu własnych sampli z karty SD.  Wbudowane efekty, funkcja interfejsu USB audio/MIDI oraz praca na zasilaniu bateryjnym czynią z niego naprawdę wszechstronne narzędzie.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl


5. Elektron Model:Cycles

Sześciośladowy groove box bazujący na syntezie FM i oferujący sześć wariantów brzmieniowych: Kick, Snare, Metal, Perc, Tone i Chord, z których można zbudować pełną, muzyczną aranżację i nagrać ją na żywo lub zbudować ślad po śladzie. Kontrola wielu parametrów w czasie rzeczywistym za pomocą obrotowych gałek pozwala na kreatywne kształtowanie dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.elektron.se
Dystrybutor: https://www.skylarkmusicstore.com


6. Akai MPC Live II

Tegoroczna wersja znanego już od paru lat MPC Live odświeżona nie tylko pod względem wizualnym ale i funkcjonalnym, pozwala na tworzenie muzyki w nowoczesny sposób bez żadnych ograniczeń. Warto podkreślić szerokie możliwości połączeń, w tym z nośnikami danych takimi jak karty SD, zewnętrzne dyski USB lub dysk twardy SATA montowany w obudowie MPC Live!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl


7. Roland TR-06

Współczesna replika legendarnego TR-606 oferująca te sama klasyczne brzmienia, ogólny wygląd i sposób obsługi, ale wzbogacona o szereg nowoczesnych funkcji i możliwości, takich jak wbudowane efekty czy różne opcje manipulowania brzmieniem, a także wyjścia i wejście triggerujące do współpracy z innymi urządzeniami oraz wbudowany interfejs USB.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.roland.com


8. Korg Volca Sample 2

Nowa wersja samplera Volca Sample, rozszerzająca go o sekwencer, dwukrotnie większą pamięć, lepszą funkcjonalność MIDI oraz łączność USB nie tylko z urządzeniami iOS. Widać, że producent wziął sobie do serca życzenia użytkowników pierwszej wersji i postanowił poprawić wcześniejsze niedociągnięcia.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.korg.com
Dystrybutor: https://megamusic.pl


9. Behringer RD-6

Analogowa reprodukcja TR-606 zachowująca charakter oryginału z dodaniem nieco większej ilości złącz, w tym wyjścia Voice Out dla każdej z sześciu ścieżek, wejście i wyjście MIDI oraz interfejs USB. RD-6 może także współpracować z innymi urządzeniami, jak np. TD-3 czyli odpowiednik basowego Rolanda TB-303 w wykonaniu firmy Behringer.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.behringer.com
Dystrybutor: http://soundtrade.pl