Nadchodzi nowy Apple MacBook Pro M1

0
MacBook-Pro

Firma Apple ujawniła specyfikację nowych modeli notebooków MacBook Pro o przekątnej ekranu 14 i 16 cali, z procesorami M1 Pro oraz M1 Max. Na to właśnie czekała branża audio!

Nowe 14- i 16-calowe modele Apple MacBook Pro zostały całkowicie przeprojektowane i stworzone z myślą o profesjonalnych producentach muzycznych. Napędzane są przez nowe, krzemowe procesory M1 Pro i M1 Max, które jeszcze bardziej podnoszą osiągi znane z M1.

M1 Pro ma oferować nawet 10-rdzeniowy procesor i do 70% wyższą wydajność niż M1, z nawet dwukrotnie szybszym działaniem GPU, podczas gdy M1 Max ma ten sam 10-rdzeniowy procesor co M1 Pro, ale podwaja liczbę rdzeni GPU do 32, co może oznaczać aż czterokrotnie wyższą wydajność GPU niż M1.

Final-Cut-Pro_Logic-Pro
Final Cut Pro & Logic Pro

Przepustowość pamięci M1 Pro wynosi 200 GB/s (czyli trzy razy więcej niż w przypadku M1) i obsługuje do 32 GB pamięci RAM. Dla M1 Max parametry te wynoszą odpowiednio 400 GB/s i do 64 GB RAM (w „zwykłym“ M1 jest to maksymalnie 16 GB).

Ponadto Model M1 Pro wyposażono w jeden, a M1 Max w dwa akceleratory ProRes do szybkiego i energooszczędnego przetwarzania wideo. Oba nowe modele MacBooka Pro mają wyświetlacz Liquid Retina XDR z tą samą technologią mini-LED, co w iPadzie Pro.

Macbook-Pro-M1-Pro

W zakresie złącz mamy w obu przypadkach po trzy porty ThunderBolt 4, gniazdo kart SDXC, port HDMI i gniazdo słuchawkowe, które obsługuje teraz słuchawki o wysokiej impedancji. Powróciło też „tradycyjne“ złącze zasilania MagSafe, za to zlikwidowano wprowadzony w poprzedniej generacji Touch Bar.

Ceny nowych modeli Apple MacBook Pro zaczynają się od 10 799 za model 14-calowy oraz 13 299 zł za 16-calowy i idą w górę w zależności od konfiguracji. Ich dostępność określono na 26 października.

Więcej szczegółów: https://www.apple.com/pl/macbook-pro-14-and-16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj