MPC Beats – darmowe oprogramowanie DAW do tworzenia beatów!

5

Dla wielu beatmakerów czy nawet producentów muzycznych seria kontrolerów/samplerów AKAI MPC jest wyznacznikiem jakości, uniwersalności i świetnego workflow. Producent stworzył właśnie oprogramowanie, które przenosi ich możliwości do środowiska cyfrowego. Poznajcie MPC Beats!

Producent jednak odrazu zaznacza, że jest to oprogramowanie dedykowane początkującym beatmakerom. Oczywistym jest, że w przypadku tego tego typu instrumentów, nic nie zastąpi wersji fizycznej, hardware’owej, zwłaszcza przy pracy na żywo. Przynajmniej na ten moment… :). Jednak każdy kto marzy o swoim pierwszym kontrolerze aby wejść do świata tworzenia beatów ale nie od czego zacząć i nie chce odrazu inwestować dużych pieniędzy w sprzęt to MPC Beats będzie dla niego aktualnie najlepszym rozwiązaniem.

Pobierz oprogramowanie za darmo ze strony:
https://www.akaipro.com/mpc-beats

DAW od razu gotowy do pracy

MPC Beats to idealne narzędzie dla początkujących beatmakerów.
Po zainstalowaniu od razu możesz zremiksować jeden z dołączonych utworów lub zacząć od szablonu, np. Trap, Dance, czy Pop.

Prosta obsługa

Siatka sampli perkusyjnych 4×4, edytor pianolowy, przeglądarka biblioteki sampli, czy okno edycji sampli są bardzo łatwo dostępne. Dzięki temu płynnie i szybko przełączysz się między tymi obszarami roboczymi.

Pełna kontrola

DAW MPC Beats jest kompatybilny ze wszystkimi kontrolerami USB Class-compliant. Bez kłopotu połączysz się ze wstępnie zmapowanymi kontrolerami,
np. MPK Mini czy M-Audio Oxygen.

Więcej mocy

MPC Beats ma ponad 80 wtyczek efektowych audio do warpingu i przekształcania dźwięku we wszystko, co tylko sobie wyobrazisz. Chcesz rozszerzyć paletę brzmień? Dodaj kompatybilne wirtualne instrumenty w postaci wtyczek innych producentów oraz wtyczki do przetwarzania dźwięku. Możesz także nagrać instrumenty i wokale za pomocą 2 stereofonicznych ścieżek audio.

Rozszerzenia MPC Beats

MPC Beats zawiera bibliotekę brzmień pochodzących z najpopularniejszych bibliotek rozszerzeń MPC Expansion Pack. Znajdziesz tu wszystko: od zestawów perkusyjnych z mocnymi stopami i chrupiącymi klaśnięciami po 3 instrumenty wtyczkowe (Bassline, Tubesynth & Electric).

Jak wspomnieliśmy, oprogramowanie można pobrać za darmo ze strony producenta TUTAJ, ale jest też dołączone do wybranych kontrolerów Akai Professional: MPD 218, MPD 226, MPD 232, MPK 225, MPK 249, MPK 261, MPK Mini Play, APC Mini, APC Key 25, APC 40 MKII, LPD 8, LPK 25.

Główne cechy MPC Beats:

  • 2 ścieżki audio, 8 ścieżek midi/instrumentalnych,
  • 16 padów, edycja sampli, obsługa VST/AU,
  • Biblioteka 2 GB z samplami, wbudowanymi efektami i instrumentami wirtualnymi,
  • Może być mapowane do dowolnego kontrolera MIDI, w tym MPC i MPK Mini,
  • Łatwy, ujednolicony instalator oprogramowania, wtyczek i instrumentów wirtualnych.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Zapraszamy także na kanał YouTube marki AKAI Professional, gdzie znajdziecie całą listę tutoriali video do nowego oprogramowania AKAI MPC Beats!

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj