MOTU M6 – rozbudowany interfejs audio USB-C

322
MOTU-M6

Rodzina interfejsów audio firmy MOTU z serii M powiększyła się właśnie o nowy model M6, rozszerzający funkcje oferowane przez wcześniejsze M2 i M4. Jest to tym samym najbardziej rozbudowany obecnie interfejs w tej serii.

MOTU M6 to kompaktowy interfejs audio działający na złączu USB-C, zarówno jeśli chodzi o transfer danych jak i zasilanie – choć opcjonalnie może być również zasilany sieciowo za pomocą adaptera 15 V DC. Taka elastyczność pozwala mu dostosować się jednocześnie do mobilnych i stacjonarnych konfiguracji roboczych.

Jak nietrudno się domyślić, M6 rozszerza pulę oferowanych wejść i wyjść w stosunku do mniejszych modeli M4 i M2. Tym razem mamy więc 6 wejść – w tym 4 mikrofonowo-liniowo-instrumentalne (XLR-TRS combo) i 2 liniowe (TRS) – oraz 4 wyjścia audio (2 pary monitorowych i 2 pary słuchawkowych), a także wejście i wyjście MIDI. Ponadto wewnętrzny routing pozwala na użycie kanału loopback, czyli włączenie sygnału z komputera do nagrania lub transmisji na żywo.

MOTU-M6

Z przodu na obudowie M6 znajdziemy potencjometry Gain oraz indywidualne przyciski 48 V (zasilanie phantom) i MON (direct monitor) dla kanałów 1-4, osobny przełącznik MON dla kanałów 5-6 (jako para stereo), potencjometr balansu odsłuchu pomiędzy sygnałem wchodzącym a wychodzącym z komputera wraz z przełącznikiem wyjść monitorowych A/B, regulację głośności głównych wyjść monitorowych oraz osobne pokrętła głośności dla dwóch wyjść słuchawkowych, w tym przycisk przełączający jedno z nich na kanały wyjściowe 3-4 (co daje możliwość ustawienia niezależnego miksu monitorowego).

Centralne miejsce na panelu zajmuje duży, czytelny wyświetlacz LCD z kolorowymi miernikami poziomów wejściowych i wyjściowych. Wewnątrz M6 pracują te same konwertery analogowo-cyfrowe ESS Sabre32 Ultra 192 kHz/24 bit, jakie znajdziemy w modelach M4 i M2, a także w kilku wyższych modelach interfejsów MOTU.

Cena detaliczna MOTU M6 wynosi 400 USD, a więc około 2000 zł.

Więcej szczegółów
Producent: https://motu.com
Dystrybutor: https://laudacentral.eu