Mikrofony pojemnościowe PreSonus PM-2 i PX-1 dostępne w Polsce

0

We wrześniu ubiegłego roku swoją światową premierę miały nowe mikrofony pojemnościowe PreSonus PM-2 i PX-1. Od około miesiąca są już dostępne w polskich sklepach muzycznych. Czy ich jedynym atutem jest niska cena?

Jak poinformował dystrybutor marki PreSonus w Polsce, firma Audiostacja, w sprzedaży pojawiły się nowe pojemnościowe mikrofony PM-2 i PX-1 marki PreSonus. Dla producentów poszukujących rozwiązań wydajnych i jednocześnie ekonomicznych mogą one być ciekawym wyborem. Warto dodać, że mimo iż PreSonus już od wielu lat dostarcza wysokiej jakości rozwiązania studyjne to do tej pory nie oferował mikrofonów poza jedynym model PRM1, przeznaczonego do pomiarów akustyki pomieszczeń.

W związku z powyższym możemy spodziewać się, że producent przygotował naprawdę dobre konstrukcje aby wejść mocno i pewnie na rynek z nowymi i zarazem pierwszymi mikrofonami “użytkowymi”.

Na początek zapraszamy Was do bardzo ciekawego testu jaki przygotował amerykański sklep muzyczny Pixel Pro Audio:

PreSonus PM-2 to stereofoniczna para mikrofonów małomembranowych. Nagrasz nimi instrumenty akustyczne, overheady czy zespoły muzyczne. Możesz je ustawić w konfiguracji XY lub użyć osobno.

Każdy z kardioidalnych mikrofonów jest wyposażony w pokrywaną złotem kapsułę o średnicy 3/4″, umieszczoną w ultralekkiej obudowie. Ma to ułatwić idealne ustawienie mikrofonów bez walki z grawitacją.

Sugerowana cena detaliczna: 555 zł

PreSonus PX-1 to z kolei wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy. Dedykowany głównie do wokali, gitary czy podcastów. 25-milimetrowa, pokryta złotem kapsuła ma zapewnić wyjątkową przejrzystość w całym zakresie pasma przenoszenia mikrofonu. Na uwagę zasługuje także wytrzymała i solidna konstrukcja. Model ten powinien znaleźć zastosowania zarówno w domowym jak i profesjonalnym studiu.

Sugerowana cena detaliczna: 555 zł

Więcej szczegółów
Producent: https://www.presonus.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Zapraszamy także do naszej pierwszej publikacji na ich temat:

Nowe mikrofony studyjne PreSonus PX-1 i PM-2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj