Mikrofony ICON Cocoon i ICON Martian coraz bliżej…

1

Po długim oczekiwaniu i niedawnych wzmiankach, w końcu nadlatują dwa zupełnie nowe i wielce intrygujące produkty firmy ICON Pro Audio! Mowa o mikrofonach pojemnościowych z oryginalnej serii Space Series, o wymownych nazwach Martian i Cocoon.

W końcu oprócz zdjęć tych kosmicznie wyglądających mikrofonów mamy dla Was także garść szczegółów technicznych. Oba mikrofony wykorzystują kapsuły pojemnościowe o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, paśmie przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz i impedancji 50 Ohm.

ICON Martian

ICON Martian zapewnia dynamikę 123,5 dB i maksymalny SPL 134 dB, podczas gdy ICON Cocoon ma zakres dynamiczny 130 dB i wytrzyma ciśnienie akustyczne nawet 138 dB. Stosunek sygnału do szumu wynosi 83,2 dB-A dla modelu Martian i 85 dB-A dla Cocoon.

Oba mikrofony wyposażono w wielkomembranowe (1″) przetworniki Golden Drop, których membranę wykonano z ultra cienkiej warstwy złota. Rezultatem jest krystalicznie czysty i przejrzysty dźwięk z dużą ilością detali, ale bez nieprzyjemnej szorstkości.

ICON Cocoon

Mimo wielu wspólnych cech, każdy z tych mikrofonów ma swój własny charakter oraz niepowtarzalny design, który uzupełniony został odpowiednio dopasowanym koszem antywstrząsowym ze zintegrowanym pop filtrem. Mikrofony ICON Space Series mają trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2021 roku.

Próbkę brzmienia obu mikrofonów – Cocoon na wokalu oraz Martian na gitarze akustycznej – możecie usłyszeć na filmiku z serii Icon Global Sessions, w którym pochodząca z San José de Costa Rica piosenkarka Berenice wykonuje utwór zatytułowany “Sentencia”:

Jeśli Wam mało to jeszcze jeden materiał 😉

Więcej szczegółów
Producent: https://iconproaudio.com
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here