Hughes & Kettner AmpMan w wersji Classic i Modern

0

Miniaturyzacja i mobilność to cechy bardzo pożądane w wypadku wzmacniaczy gitarowych. Dlatego Hughes & Kettner przygotował podłogowy head o nazwie AmpMan w dwóch odsłonach brzmieniowych: Classic i Modern.

Oba warianty Hughes & Kettner AmpMan to konstrukcja dwukanałowa oparta na analogowym układzie wzmacniacza H&K Spirit, który naśladuje charakterystykę układów lampowych. Każdy z kanałów ma oddzielną regulację Volume, Sagging, Presence, Resonance, Tone oraz Gain.

Kanał A jest taki sam dla obu modeli AmpMan i przewidziany został do uzyskiwania brzmień czystych lub lekko przesterowanych. Kanał B, dysponujący wyższym zakresem gainu, w przypadku AmpMan Classic inspirowany jest tradycyjnymi brzmieniami muzyki gitarowej, podczas gdy AmpMan Modern oferuje tutaj nowocześniejszy odcień high gainu.

Oprócz tego wzmacniacze AmpMan pozwalają na ustawienie dwóch różnych poziomów głośności Master i przełączanie ich footswitchem, załączenie dodatkowego boostera oraz pętli efektów, w której umieścić możemy nasze kostki. Jest też wbudowana bramka szumów i symulator kolumn głośnikowych Red Box z 8 różnymi odmianami paczek i wyjściem DI na złączu XLR. 

Końcówka o mocy 50 W może obsługiwać kolumny od 4 do 16 Ohm, a oprócz tego wzmacniacz ma też wyjście słuchawkowe oraz wejście Aux umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła liniowego.

Cena każdego z modeli to około 1400-1500 zł.

Więcej szczegółów
Producent: http://hughes-and-kettner.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

Próbki brzmienia:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj