Mikrofon USB Blue Microphones Yeti X

0

Prezentując kolejny mikrofon USB o nazwie Yeti X, firma Blue Microphones wykonała kolejny gest w kierunku podcasterów i streamerów. Yeti X, to również najbardziej zaawansowana wersja mikrofonu USB w serii Yeti umożliwiająca nagrywanie zarówno ludzkiego głosu jak i instrumentów muzycznych.

Blue Microphones Yeti X swoim użytkownikom oferuje całkiem sporo, biorąc pod uwagę jego cenę wynoszącą aktualnie niemal 170 $.
Cztery kapsuły o średnicy 14mm pozwalają na pracę w czterech trybach: kardioidalnym, dookólnym, ósemkowym oraz stereo, a dzięki możliwości pracy poprzez port USB, jest on ciekawą propozycją dla wszystkich tych, którzy poza pracą w studio, potrzebują przynajmniej namiastki mobilności.

Ponadto warto w tym miejscu wspomnieć o kilku parametrach technicznych Yeti X. Otóż mikrofon USB Yeti X pracuje w trybie 24-bit/48 kHz przy paśmie przenoszenia od 20 Hz – 20 kHz i maksymalnym SPL 122 dB. Funkcjonalnie, Yeti X posiada kilka potrzebnych podcasterom i streamerom narzędzi i opcji.
Poza przełącznikiem charakterystyki pracy, nowy Yeti X wyposażono w rotacyjny przełącznik LED, dzięki któremu użytkownik będzie w stanie manipulować czułością mikrofonu, poziomem wyjścia, proporcjami pomiędzy sygnałem mikrofonu słyszalnym w słuchawkach, a tym który realnie przesyłany jest z komputera, czy chociażby włączać lub wyłączać funkcję Mute.
Jedną z cech tego produktu jest również integralność z zaawansowaną platformą Logitech G HUB, kompatybilność z aplikacją Blue Sherpa oraz oprogramowaniem Blue VO!CE, dzięki któremu można pobrać dodatkowe efekty i narzędzia, takie jak kompresor, limiter, filtr górnoprzepustowy, korektor, ekspander/bramka, de-esser czy w końcu reduktor szumu.

Warto również wiedzieć, że producent dostosował swój mikrofon zarówno do użytkowników pracujących w systemie operacyjnym firmy Apple jak i Microsoft.
W komplecie z mikrofonem oddaje nam statyw biurkowy, jednak wśród opcji dodatkowych znajdziemy uchwyt elastyczny Radius III oraz tzw. statyw radiowy.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.bluedesigns.com
Dystrybutor: http://www.nutron.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here