Japończycy z AliA w styczniu w Warszawie

0

Już na początku przyszłego roku do Warszawy zawita wschodząca gwiazda japońskiego j-popu, zespół AliA. Grupa wystąpi 27 stycznia 2020 roku w warszawskim klubie Proxima.

Zespół AliA powstał w 2018 roku i ma na koncie dwa mini albumy. Najnowszy – “Realize”, wytwórnia Slide Sunset wydała 18 września 2019 roku. Za kilka miesięcy, grupa wyruszy w swoją pierwszą światową trasę, by promować wspomniane wydawnictwo. Koncerty w ramach trasy “AliAliVe2020 Around the World -Re:AliVe-” obejmą również Polskę.

Koncert AliA odbędzie się 27 stycznia 2020 w klubie Proxima w Warszawie. 

Szczegółowe informacje oraz informacje o biletach dostępne będą już wkrótce.


Dwie dziewczyny i czterech chłopaków tworzy powstały w 2018 roku japoński zespół AliA. Kapela, wiele na to wskazuje, w najbliższych latach może stać się główną rockową formacją z Azji. Dlaczego? Ponieważ fenomenalnie łączą wiele stylów w przekonującą całość, a do tego potrafią pisać piosenki wprost eksplodujące radością, pozytywną energią. Potężnie brzmiące i nierzadko epickie. A jeśli ktoś przywiązuje wagę do strojów, japońska grupa na pewno go nie rozczaruje, bo jej członkowie mają ubrania ciekawie zaprojektowane i do tego skrzące się dziesiątkami kolorów, co może wskazywać na inspirację nurtem visual kei.

Alia to J-rock, J-pop, ale także elektronika, nastrojowa, choć zdarza się, że zalatuje klubem z muzyką techno. Japończycy mają dryg do bezkompromisowego mieszania gatunków, a do tego imponują biegłością techniczną i brzmieniem. Wokalistka Ayame śpiewa w ojczystym języku, lecz zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze zarażających dobrą energią piosenek. Oprócz wspomnianej Ayame tę wyjątkową dźwiękową mieszankę tworzą jeszcze: skrzypaczka Rina, TKT (klawisze), Seiya (gitara basowa), Eren (gitara) i Bob (perkusja). “Pasujemy do siebie idealnie” – zapewniają Japończycy.

Więcej o zespole na http://www.alialive.jp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here