Mikrofon podcastowy Sennheiser Profile USB już dostępny!

176
Sennheiser-profile-usb-mic_uptone

Profile USB od Sennheisera to najnowszy mikrofon pojemnościowy zasilany przez USB-C dedykowany do podcastów i streamingu. Wysoka jakość dźwięku, prostota obsługi i łatwość montażu to cechy, które docenicie!

Zaprezentowany na początku marca nowy mikrofon w ofercie Sennheisera jest już dostępny! Profile USB to propozycja, która powinna zainteresować osoby zajmujące się podcastami czy streamingiem. Jak przystało na niemieckiego producenta, możemy być pewni wysokiej jakości dźwięku, która została zapakowana w solidną i prostą w obsłudze konstrukcję.

Podłącz i nagrywaj!

Aby nagrywanie czy streaming był przyjemny musi być prosty. I tak dokładnie jest w przypadku nowego mikrofonu. Konstrukcja plug-and-play sprawia, że Profile USB wystarczy podłączyć do naszego dowolnego urządzenia z systemem MacOS/iPadOS/Windows/Android za pomocą kabla USB-C, który jednocześnie zapewnia jego zasilanie i gotowe! Urządzenie do którego go podepniemy automatycznie rozpozna mikrofon.

Sennheiser-Profile-USB-plug-and-play

Ustaw tak jak lubisz!

Na biurku czy na statywie? Wybór należy do Ciebie. Sennheiser Profile USB oferowany jest w dwóch wersjach. Podstawowy zestaw poza mikrofonem zawiera solidny statyw stołowy, który umożliwia odpowiednie nachylenie mikrofony do źródła dźwięku czyli naszych ust. W przypadku bardziej zaawansowanych aplikacji, jak np. nagrywanie wideo czy streaming lepszym rozwiązaniem może okazać się zestaw Profile Streaming Set, który zawiera ramię o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie, które możemy przymocować do boku biurka lub innej płaskiej powierzchni. Zintegrowana szyna na kabel i dołączony 3-metrowy kabel USB-C zapewniają elastyczność pozycjonowania i pomagają uporządkować przestrzeń roboczą.

Profile Streaming Set

Dźwięk, którego szukasz

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodą z nagrywaniem, podcastami czy jesteś profesjonalistą, który chce uprościć konfigurację, jak można spodziewać się po marce Sennheiser, nowy mikrofon Profile Mic zapewni naturalny, ciepły dźwięk, który podkreśla barwę i prezencję ludzkiego głosu. Ten mikrofon pojemnościowy o kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, zbudowany na bazie kapsuły KE 10 opracowanej w Niemczech, zapewnia dźwięk, który zrobi wrażenie zarówno na Tobie, jak i na słuchaczach, bez żadnej dodatkowej konfiguracji.

Sennheiser-Profile-Streaming-Set-control

Prosta kontrola

Aby zapewnić najlepszy poziom sygnału dźwięku, wielofunkcyjny pierścień LED zmienia kolor z zielonego na pomarańczowy, wskazując, kiedy sygnał jest przesterowany. Mikrofon wyposażono w trzy podstawowe pokrętła sterujące: Gain Control pozwala dostosować czułość mikrofonu, skutecznie ustawiając poziom głośności dla Twojej sesji. Mix Control pozwala zrównoważyć poziomy między mikrofonem a dźwiękiem urządzenia, dzięki czemu możesz monitorować to, co jest dla Ciebie ważne. Pokrętło Volume Control zapewnia szybki dostęp do łatwej regulacji poziomu dźwięku w słuchawkach, a miękki w dotyku przycisk wyciszania umożliwia dyskretne wyciszenie mikrofonu.

Jak wspomnieliśmy, mikrofon jest już dostępny w sprzedaży a jego cena ze statywem biurkowym to 609 PLN. Zestaw Profile Streaming Set kosztuje 949 PLN. Oczywiście bez problemu możemy dokupić samo ramię lub statyw biurkowy, które kosztują odpowiednio: 469 PLN i 139 PLN.

profile-usb-mic_all

Główne cechy:

  • Zasilanie przez USB-C (MacOS/iPadOS/Windows/Android)
  • Kapsuła pojemnościowa o charakterystyce kardioidalnej zapewniająca profesjonalny dźwięk i tłumienie dźwięków poza osią
  • Regulowana funkcja pochylenia z blokadą dla optymalnego pozycjonowania
  • Miękki w dotyku przycisk wyciszania z pierścieniem LED wskazującym, kiedy mikrofon jest wyciszony
  • Pokrętło głośności z pierścieniem LED wskazującym moc i przesterowanie dźwięku
  • Pokrętło kontroli miksu w celu zrównoważenia dźwięku mikrofonu i urządzenia
  • Wyjście słuchawkowe 3,5 mm do monitorowania dźwięku
  • Regulacja głośności słuchawek
  • Solidna metalowa obudowa i doskonałe wykończenie
  • Zestaw zawiera mikrofon, statyw stołowy, 1,2-metrowy kabel USB-C

Więcej szczegółów:
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl