Mikrofon iRig Mic HD 2

0

Gdy poszukujesz ultranowoczesnego i ultramobilnego mikrofonu do zadań specjalnych, takich jak wywiady, nagrania ciekawych i krótkotrwałych scen – na horyzoncie pojawia się iRig Mic HD 2, czyli mikrofon, który spełni większość tego rodzaju zadań.

Pierwszą ciekawostką rzucająca się w oczy, jest konstrukcja tego kardioidalnego mikrofonu mobilnego. Mając na wyposażeniu nie tylko standardowe gniazdo łączące mikrofon z komputerem czy też interfacem, iRig Mic HD 2 zaskakuje gniazdem słuchawkowym i potencjometrem na “przedniej” ścianie mikrofonu. IK Multimedia, daje użytkownikom ponadto dostęp do ciekawych narzędzi poza samym sprzętem. Mowa tu oczywiście m.in. o oprogramowaniu. A to, jest naprawdę interesujące. W pierwszej kolejności warto wymienić Ableton® Live Lite ™. Drugim jest T-RackS, oferującym klasyczną kolekcją wtyczek do przetwarzania dźwięku. iRig wyposażono również w aplikację Mic Room do modelowania mikrofonów i aplikacje przeznaczone na iOS o nazwach Mic Pack for VocaLive oraz Pro Bundle for iRig Recorder.

iRig Mic HD 2 to sprzęt nagrywający w wysokiej 24-bitowej rozdzielczości. Mając na pokładzie niskoszumowy przedwzmacniacz, najwyższej jakości elektretową kapsułę pojemnościową pokrytą złotem o wysokiej próbie i możliwością próbkowania do 96 kHz, iRig to sprzęt należący do segmentu wyspecjalizowanych, mobilnych, ale i bardzo ciekawych urządzeń rejestrujących.

Firma zdążyła nas już przyzwyczaić do konstrukcji świetnie współdziałających z całą paletą urządzeń mobilnych. Telefony, tablety i odtwarzacze typu iPod, są środowiskiem, w którym również iRig Mic HD 2 czuje się wyśmienicie.
Posiadając na wyposażeniu przewód Lightning, mikrofon wyraźnie dedykowany jest do urządzeń marki Apple. Nie oznacza to jednak, że nie podłączymy go również przez standardowe gniazdo USB, które nota bene, również znajduje się w mikrofonie. Tak czy owak, iRig Mic HD 2 to mikrofon, z przeznaczeniem głównie do urządzeń mobilnych. Nie oznacza to jednak, że firma poszła na ustępstwa odnośnie jakości nagrywania i wykonania sprzętu. iRig Mic HD 2 to sprzęt, który warto poznać…

Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie producenta www.ikmultimedia.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here