Logic Pro X 10.5 – duża aktualizacja od Apple

0

Jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki, Logic Pro X doczekał się potężnej aktualizacji. Nowa wersja nie tylko naprawia uciążliwe błędy, ale również wprowadza szeroki wachlarz nowych rozwiązań, takich, jak LiveLoops, Step Sequencer czy przeprojektowany sampler.

Jak mówi producent, Logic Pro X 10.5 to największe w historii uaktualnienie programu i trzeba przyznać, że lista poprawek oraz nowości zawartych w aktualizacji naprawdę robi wrażenie.
Nie ma oczywiście sensu skupiać się na tych mniej znaczących usprawnieniach, takich, jak poprawa stabilności, wydajności czy ułatwień dostępu, dlatego od razu przejdziemy do tego, na co wszyscy czekają. 

Nowe funkcje!

Live Loops

Live Loops to dynamiczny sposób na tworzenie i aranżację muzyki w czasie rzeczywistym. Pozwala na dowolne układanie sampli, pętli czy nagrań, a następnie uruchomienie ich w dowolnej kolejności, przez co tworzą się całkowicie spontaniczne kompozycje. 

Step Sequencer

Step Sequencer jest inspirowany klasycznymi automatami perkusyjnymi i syntezatorami. Korzystając z edytora Step Sequence, szybko zbudujecie rytmy perkusyjne, linie basu i elementy melodyczne.

Logic Remote

Logic Remote pozwala używać iPhona lub iPada do sterowania Logic Pro X na komputerze Mac. Dzięki gestom multi-touch zyskacie możliwość gry na instrumentach programowych, miksowania ścieżki czy sterowania funkcjami, takimi jak Live Loops i Remix FX.

Sampler 

Przeprojektowana i ulepszona wtyczka EXS24 Sampler działa teraz w osobnym oknie i pozwala zarówno tworzyć, jak i edytować dźwięki. Wtyczka pracuje w systemie drag and drop jest wstecznie kompatybilna ze wszystkimi plikami EXS24.

Quick Sampler

Szybki i łatwy sposób pracy z pojedynczą próbką. Działa w systemie drag and drop i pozwala na edycję dowolnych plików audio z Findera, notatek głosowych itp. lub dźwięków nagranych bezpośrednio do Quick Samplera. 

Drum Synth i Drum Machine Designer

Drum Synth to rozbudowana, ale łatwa w użyciu wtyczka tworząca syntezowane dźwięki perkusji. Z kolei Drum Machine Designer pozwala bez wysiłku budować elektroniczne zestawy perkusyjne.

To oczywiście kropla w morzu, dlatego teraz zapraszamy Was do obejrzenia materiału video opisującego szerzej całą aktualizację oraz do przeczytania pełnej listy usprawnień – znajdziecie ją na stronie producenta pod adresem https://support.apple.com/en-us/HT203718 

Apple Logic Pro X 10.5 dostępny będzie w cenie 199 USD na Apple AppStore lub jako darmowe uaktualnienie dla posiadaczy wcześniejszych wersji.

Warto też wspomnieć, że producent daje teraz możliwość darmowego przetestowania oprogramowania przez całe 90 dni. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na https://www.apple.com/logic-pro/trial/

Więcej szczegółów
Producent: https://www.apple.com/logic-pro/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here