Johnny Gates i mikrofony Warm Audio w akcji

0

Johnny Gates, którego większości nie trzeba chyba przedstawiać wraz z firmą Warm Audio, zaprezentowali trzy wysoce wyspecjalizowane mikrofony studyjne. W zestawieniu znalazły się modele WA-251, WA-87 oraz WA-84.

Podczas sesji nagraniowej Johnnyego Gatesa z utworem “Bandit”, firma Warm Audio zaprezentowała możliwości trzech studyjnych mikrofonów.

Warm Audio WA-251

Jednym z nich był WA-251 będący repliką słynnego mikrofonu ELA M 251.
Model zaprezentowano po raz pierwszy na tegorocznych targach Namm Show i wtedy to pierwszy raz pisaliśmy o nim w tekście NAMM2019: Warm Audio WA-251, czyżby wierna replika za grosze?
Mikrofon wyposażono w mosiężną kapsułę WA-12-B-60V, która jest w stanie uchwyci całą gładkość, bogaty top end i ciepłe brzmienie vintage oryginalnej kapsuły CK12. WA-12-B-60V wykorzystuje wariant CEK-12 back plate jako podstawę, który pokonuje ograniczenia produkcyjne oryginalnej kapsuły CK12.

Membrana pokryta została folią NOS PET, oraz pozłocona 24-karatowym złotem rozpylanym na grubość 6 mikronów. Rezultatem końcowym jest bardzo spójna, niezawodna kapsuła, która pasuje do pasma przenoszenia i tonalności klasycznej kapsuły z lat 70.

Warm Audio WA-87

Drugim mikrofonem wykorzystanym podczas nagrania był Warm Audio WA-87.
Ten mikrofon pojemnościowy jest kolejnym nawiązaniem do klasyka z roku 1987 o nazwie K87.

Posiada on 3 charakterystyki: kardioidalną, dookólną oraz ósemkową. Producent zastosował w nim również filtr 80Hz oraz tłumik -10dB.
WA-87 wykorzystuje również kapsułę 1 cal Lens Kondensator i transformator CineMag.
O mikrofonie pisaliśmy w tekście Warm Audio WA-87 Black: w limitowanej, czarnej edycji!

Warm Audio WA-84

Trzecim przedstawicielem Warm Audio był mikrofon WA-84, który również pojawił się na łamach naszego portalu w krótkiej zajawce zatytułowanej NAMM2019: Warm Audio prezentuje mikrofon pojemnościowy WA-84.

WA-84 to małomembranowy mikrofon pojemnościowy oparty na klasycznym obwodzie mikrofonowym. WA-84 jest konstrukcją klasy A, wykorzystującą transformator CineMag USA, kondensatory polistyrenowe i Wima oraz tranzystory polowe Fairchild.
Warto zauważyć, że Warm Audio WA-84 przeznaczony jest do zastosowań w profesjonalnych i domowych studiach nagraniowych na żywo, oraz transmisji radiowych i telewizyjnych. Według producenta, ten niewielki mikrofon wyśmienicie poradzi sobie na różnych instrumentach i źródłach dźwięku – gitarach i basach akustycznych i elektrycznych, perkusjach, fortepianach, instrumentach dętych i oczywiście instrumentach smyczkowych.

Więcej szczegółów
Producent: https://warmaudio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here