Friedman zapowiada nowe wzmacniacze w wersji head i combo JJ Junior

0

Firma Friedman wprowadza na rynek nowe wzmacniacze w wersji head i combo JJ Junior. Wzmacniacze inspirowane są kultowym wzmacniaczem JJ-100.

Friedman JJ-100 to flagowy head producenta, sygnowany przez gitarzystę Alice In Chains, Jerry’ego Cantrella. Niemal natychmiast po premierze wzmacniacz zdobył bardzo szeroką popularność wśród odbiorców.

Jerry Cantrell od lat poszukiwał swojego perfekcyjnego brzmienia, odnajdując go w końcu we wzmacniaczu JJ-100.
Nowy JJ Junior, to to samo brzmienie uzyskane dzięki lampom EL-34 upakowane jednak w dużo mniejszej kompaktowej obudowie. W obu konstrukcjach znajdziemy dwa kanały: przesterowany i czysty. Ten pierwszy oferuje ogromną dawkę Gainu, a drugi czysty, dający brzmienie znane z legendarnej konstrukcji AC30.
W obu wzmacniaczach znajdziemy również bardzo przejrzystą pętlę efektów wyśmienicie współpracującą z każdym rodzajem efektów. Pętla znana jest m.in z kultowego modelu BE-100.

Wisienką na torcie jest jednak tylny panel wzmacniacza Head JJ Junior.
Znajdziemy na nim wyjście XLR z emulacją kolumny gitarowej. Jednak to co najciekawsze, to fakt, iż Friedman JR zagra również bez kolumny dzięki możliwości bezpośredniego podłączenia do interfejsu lub miksera.

Natomiast, na pokładzie wersji combo oraz kolumny JR Friedman Vintage, znajdziemy 12″ głośnik Celestion G12M Creamback generujący moc 20W.
Warto również wiedzieć, że seria JR produkowana jest ręcznie w USA z brzozy bałtyckiej, a konstrukcja serii sprawdzi się zarówno w pracy studyjnej jak scenicznej lub też w konfiguracji wet-dry-wet.

Więcej szczegółów
Producent: https://friedmanamplification.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj