Jaką wersję FL STUDIO wybrać?

2

Którą wersję popularnego programu FL STUDIO wybrać? To pytanie pojawia się bardzo często i na dobrą sprawę nie ma na nie jednoznacznej i właściwej odpowiedzi. Postaramy się przedstawić wam zalety każdej z wersji i przybliżyć różnice występujące między nimi.

Przypomnijmy, że FL STUDIO to bardzo popularny DAW przeznaczony nieco mniej do realizacji nagrań (choć również oferujący taką możliwość), a bardziej do produkcji muzyki z użyciem sekwencerów i wirtualnych instrumentów. Używany tak samo przez hobbystów, jak i profesjonalistów. Jego rozpiętość cenowa jest dość spora od ok. 349 do 2.2490 zł, w zależności od pakietu funkcji i wtyczek. Aktualna wersja to 20.9, a co nowego w niej znajdziecie, zobaczycie w poniższym filmie:

UWAGA! Producent udostępnia do ściągnięcia za darmo także wersję FREE TRIAL, która pozwoli sprawdzić nam czy workflow, interfejs i sam program nam odpowiadają. POBIERZ: https://www.image-line.com/fl-studio-download

Wracając do sedna sprawy. Producent oferuje 4 wersje:

fl-studio-fruity-editionFL STUDIO 20 FRUITY

Jest to pierwsza i najtańsza wersja FL STUDIO. Odpowiednia dla osób chcących tworzyć melodie i beaty. Umożliwia korzystanie z Piano Rolla i innych podstawowych funkcji, ale ma również jedno zasadnicze ograniczenie – w tej wersji nie ma możliwości rejestracji clipów audio, co w przypadku produkcji muzyki może być dużym ograniczeniem.


fl-studio-producer-editionFL STUDIO 20 PRODUCER

Kolejną wersją jest Producer, czyli pełnoprawna wersja FL STUDIO dająca dostęp do wszystkich możliwości programu i bardzo dużej ilości narzędzi niezbędnych przy produkcji i obróbce dźwięku. Jest to również pierwsza wersja dająca dostęp do dożywotniego upgrade’u do kolejnych edycji oprogramowania – co w przypadku wielu innych programów DAW jest płatne. Wersja ta jest odpowiednia dla wszystkich, chcących cieszyć się pełną funkcjonalnością oprogramowania, jednocześnie korzystających np. z pluginów innych producentów lub dla użytkowników wyznających zasadę „less is more” skupiających się przede wszystkim na dobrym poznaniu i pełnym wykorzystaniu dostępnych pluginów w ograniczonej ich liczbie.


fl-studio-signature-editionFL STUDIO 20 SIGNATURE

Wersja FL STUDIO Signature posiada również wszystkie możliwości jakie daje nam program, ale ma też zdecydowanie więcej pluginów, które oferuje Image Line. Jest to znacznie lepiej wyposażona wersja dająca producentowi bardzo dużą ilość narzędzi do wykorzystania w produkcji.


FL-Studio-All-Plugins-EditionFL STUDIO 20 ALL PLUGINS

W przypadku wersji All Plugins mamy do czynienia z wersją Signature zawierająca w sobie wszystkie dostępne pluginy. Warto poświęcić trochę czasu by zapoznać się z każdą z wtyczek, jej możliwościami i tym co oferuje żeby być w stanie określić czy wersja Signature będzie wystarczająca czy warto zainwestować w All Plugin Bundle. Ważną informacją jest że wtyczki dodane do wersji All Plugins można wykorzystywać tylko w programie FL STUDIO.


Każda z w/w wersji dostępna jest zarówno w wersji pudełkowej jak i elektronicznej. Należy też zwrócić uwagę, że wersje pudełkowe nie zawierają w sobie żadnego dysku przenośnego lub pendrive’a z instalatorem, a jedynie kartę z kluczem licencyjnym do zarejestrowania na stronie. Pudełko w tym przypadku ma charakter kolekcjonerski.

Więcej szczegółów
Producent: https://flstudio.pl
Dystrybutor: https://soundstation.pl

CZYTAJ TAKŻE:

FL Studio 20: Poradnik krok po kroku [VIDEO]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj