IK Multimedia iRig Stream – mobilny interfejs audio dla streamerów

1
IK Multimedia iRig Stream Series
IK Multimedia iRig Stream Series

IK Multimedia wypuszcza kolejne wariacje swojego popularnego, mobilnego interfejsu audio iRig. Tym razem są to urządzenia przystosowane do strumieniowego przesyłania dźwięku przez urządzenia mobilne, w dwóch odmianach: iRig Stream Solo i iRig Stream Pro.

iRig Stream Solo łączy się z komputerami, kamerami i urządzeniami mobilnymi za pośrednictwem złącza mini jack TRRS. Posiada parę wejść RCA do podłączenia sprzętu, takiego jak miksery, sprzęt DJ-ski i inne urządzenia z wyjściem liniowym. Jest też wyjście słuchawkowe z bezpośrednim monitorowaniem i zintegrowane wejście mikrofonowe do podłączenia zestawu słuchawkowego z mikrofonem.

iRig-Stream-Solo
iRig Stream Solo

Wszystkie sygnały wchodzące (maksymalnie 3) są na wyjściu sumowane do mono. Funkcja loopback pozwala na dołączenie sygnału powracającego z urządzenia (np. rozmowy telefonicznej) w celu jego transmisji lub nagrywania, a wyjście liniowe mono 1/8“ pozwala na wyprowadzenie dźwięku do zewnętrznego sprzętu, jak miksery, rejestratory itd. iRig Stream Solo jest zasilany parą baterii AA i jest kompatybilny praktycznie z każdym urządzeniem, nie wymagając sterowników. Jego sugerowana cena detaliczna to 50 EUR (bez VAT).


Siostrzany model iRig Stream Pro jest bardziej zaawansowany. Przede wszystkim zapewnia nagrywanie cyfrowe (96 kHz, 24-bit), wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy z wejściem XLR/jack combo przystosowanym do sygnałów mikrofonowych, linowych lub instrumentalnych, wejście stereo RCA, wejście zewnętrzne TRRS (będące jednocześnie wyjściem słuchawkowym) i powrót z urządzenia-gospodarza (loopback). Oferuje też więcej opcji routingu i elementów sterujących.

iRig-Stream-Pro
iRig Stream Pro

Każde z 4 wejść iRig Stream Pro ma własną regulację głośności i jest miksowane do wyjścia stereo lub 4 oddzielnych ścieżek, które można przesyłać strumieniowo lub wyprowadzić na zewnątrz, do miksera czy komputera z interfejsem audio i programem DAW. Podobnie jak iRig Stream Solo, iRig Stream Pro jest zasilany dwoma bateriami AA. Kosztuje jednak czterokrotnie więcej, bo 199 EUR (bez VAT).

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

WIĘCEJ NEWSÓW – IK MULTIMEDIA: TUTAJ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj