Heritage Audio Lang PEQ-2 na testach w Nebula Studio! [VIDEO]

186

Czy przy tak potężnie rozwiniętej technologii cyfrowej sprzęt analogowy ma jeszcze sens? Z tym pytaniem zmierzył się niedawno Maciek Karbowski z Nebula Studio testując korektor parametryczny Lang PEQ-2 od Heritage Audio!

Tytułowy Lang PEQ-2 jest wynikiem szeroko zakrojonych badań i inżynierii Heritage Audio. Ma tę samą unikalną konstrukcję Western Electric, co słynny Pultec EQP-1A, ale z 26 punktami częstotliwości i ostrzejszą, bardziej zwartą odpowiedzią. Co więcej, PEQ-2 zawiera więcej częstotliwości do wyboru pomiędzy przy potencjometrach podbicia i podcięcia danego pasma. Podbicie High Peak obejmuje również zwiększenie częstotliwości o opcję 20 kHz, aby jeszcze bardziej otworzyć ustawiany dźwięk.

Heritage-Audio-Lang-PEQ-2

PEQ-2 posiada nie tylko regulację podbicia i redukcji niskich tonów, jak również regulację redukcji oraz podbicia wysokich tonów z całkowicie zmiennym ustawieniem Q (szerokości pasma) w zakresie od Sharp do Broad, aby zaspokoić wszystkie potrzeby. Co więcej, zakres Boost zmienia się w zależności od wybranej szerokości pasma, aby zapewnić bardzo płynną i realistyczną reakcję przez cały czas.

Maciek Karbowski z Nebula Studio sprawdził jak brzmi nowa wersja PEQ-2 na wielu źródłach – od pojedynczych bębnów przez gitary, aż do wokali. I wszystko możecie posłuchać sami i sprawdzić jakie ma możliwości nowy LANG!

Więcej szczegółów
Producent: http://heritageaudio.net
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl