Genelec prezentuje GLM 3 oraz subwoofer 7380

0

Na tegorocznych targach IBC w Amsterdamie, światu ukazał się flagowy subwoofer firmy Genelec – model 7380, oraz najnowsze oprogramowanie tej samej firmy pod nazwą GLM 3.

Podczas targów IBC w Amsterdamie firma Genelec pokazała nowe oprogramowanie GLM 3 służącej do kalibracji monitorów z technologią SAM. Dodano obsługę Cloud Service, umożliwiającą łatwy dostęp do aktualizacji, na wymianę danych między studiami oraz zapewniającą kopię bezpieczeństwa. Serwis online, to także możliwość szybkiej wymiany doświadczeń i dostęp do wsparcia technicznego. Nowa funkcja Reference Level, to odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie stawia globalna wymiana mediów w zakresie norm i standardów. Teraz w GLM 3 można kalibrować poziom odniesienia zgodny z normami ATSC A/85 i EBU R128, bez konieczności używania dodatkowego sprzętu pomiarowego.

Nowy subwoofer 7380 z serii SAM oferuje 123dB SPL i reprodukuje niskie częstotliwości od 16Hz z ekstremalnie niskimi zniekształceniami, przy wyjątkowo kompaktowym rozmiarze. 7380 można łatwo zintegrować z dowolnym systemem monitorowania – od stereofonicznego do wielokanałowego – również jako element konfiguracji przestrzennej 3D, zapewniając wysoką wydajność, zwykle uzyskiwaną przy większych obudowach.

Genelec 7380 może pracować w trybie standalone, z tradycyjnymi monitorami głównymi lub może być ściśle zintegrowany z systemami Genelec SAM przy użyciu technologii GLM. Dzięki temu, przy pomocy 20 filtrów parametrycznych można korzystać z rozbudowanych funkcji kompensacji odpowiedzi impulsowej pomieszczenia, w tym regulowanej częstotliwości krosowania. W rezultacie subwoofer 7380 można zoptymalizować tak, by uzyskać jak najbardziej liniową charakterystykę przenoszenia, nawet w trudnych warunkach akustycznych pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.genelec.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here