Genelec Aural ID w formie pluginu

0
Genelec_Aural_ID

Nowatorska aplikacja do kalibracji słuchawek Aural ID firmy Genelec, o której pisaliśmy TUTAJ, jest już dostępna do użytku w popularnych programach DAW w formie pluginu.

Wbrew temu, do czego przywykliśmy przy okazji oprogramowania wspomagającego odsłuch słuchawkowy, ideą przyświecającą Aural ID nie jest zbliżenie się czy wręcz zastąpienie systemu monitorów studyjnych, lecz niespotykane dotąd rozszerzenie możliwości i dokładności podczas pracy na słuchawkach.

Dzięki zaawansowanej technologii potrafiącej stworzyć szczegółowy model kształtu głowy, uszu, a nawet postawy ciała słuchacza, Aural ID zapewnia spersonalizowany profil kalibracji słuchawek dla profesjonalistów z branży audio.

Pomiary unikalnego aparatu słuchowego każdego użytkownika zapewniają dokładność na najwyższym możliwym poziomie, oferując referencję i lokalizację przestrzenną, jakiej nie sposób osiągnąć na samych słuchawkach. Ma się to przełożyć na wydajność pracy oraz możliwość jej skutecznego wykonywania praktycznie w dowolnych warunkach.

Dodatkową atrakcją dla dotychczasowych użytkowników monitorów Genelec jest to, że system SAM (Smart Active Monitor) pozwala zintegrować GLM Loudspeaker Manager z Aural ID. W ten sposób profil kalibracji z monitorów jest szybko importowany i wykorzystywany do tworzenia jeszcze dokładniejszego odwzorowania środowiska monitorowania ze studia na słuchawkach.

Genelec_Aural_ID

Celem Genelec jest zwiększenie skuteczności miksowania na słuchawkach zarówno w trybie stereo lub binauralnym, jak i przestrzennych systemach surround i dźwięku immersyjnego – szczególnie, że zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania gwałtownie rośnie, zarówno wśród profesjonalistów branży multimedialnej, jak również po stronie odbiorców i konsumentów.

Genelec Aural ID wymaga dwóch platform: jednej dla aplikacji mobilnej (Android lub iOS), a drugiej dla wtyczki VST, AAX i AU, (Windows lub macOS). Obecnie system jest oferowany w planie abonamentowym w cenie 490 euro rocznie lub 49 euro miesięcznie, co dla „zwykłych zjadaczy chleba“ może okazać się ceną zaporową, ale dla zawodowych użytkowników – wartą rozważenia inwestycją.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.genelec.com
Dystrybutor: https://konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj