Fortepian Fazioli z serii ART CASE na indywidualne zamówienie!

0
Fazioli-M-Liminal

Oprócz całej gamy seryjnych fortepianów marki Fazioli, które goszczą na największych salach koncertowych na całym świecie, włoska manufaktura oferuje również instrumenty na indywidualne zamówienie. Co wyróżnia serię ART CASE?

Dzięki połączeniu tradycyjnych metod i najnowocześniejszych technologii, firma FAZIOLI jest w stanie zaoferować wykonanie fortepianu z dowolnymi modyfikacjami i wariacjami estetycznymi według indywidualnego życzenia klienta lub autorskiego projektu. Pliki techniczne znajdujące się na stronie producenta stanowią jedynie wąski wybór spośród wielu specjalnych egzemplarzy „Art Case” stworzonych do tej pory.

Fazioli-M-Liminal

Przykładem jest unikatowe dzieło w postaci modelu Fazioli M. Liminal, idealnie komponującego się z nowoczesnym stylem rezydencji w której stanął.

Niestandardowe modyfikacje można zastosować w trzech różnych obszarach:

  • forma
  • powierzchnia
  • zdobienia

Co ważne, jakakolwiek modyfikacja obudowy nie wpływa w żaden sposób na właściwości akustyczne instrumentu.

FORMA

Fazioli-ART-Case

Modyfikacje zewnętrznego kształtu instrumentu, w tym nóg, pedałów i pulpitu nutowego, mogą odwoływać się do różnych stylów: klasycznego, tradycyjnego, nowoczesnego i awangardowego.

POWIERZCHNIA

Fazioli-ART-Case

Oprócz tradycyjnego czarnego wykończenia na wysoki połysk lub satynowego poliestru istnieje możliwość zamówienia dowolnego innego koloru. Powierzchnie mogą być fornirowane różnymi rodzajami drewna. Dostępnych jest wiele odmian tej samej okleiny, w tym bardzo rzadkie i cenne wzory uzyskane z korzenia drzewa. 

Wszystkie fornirowane powierzchnie mogą być wykończone poliestrem o wysokim połysku lub satynowym, a także innymi przezroczystymi wykończeniami, które ujawniają naturalną porowatość drewna, albo też starymi, całkowicie ręcznymi metodami wykończenia.

ZDOBIENIA

Fazioli-ART-Case

Jedną z głównych cech fortepianów Fazioli „Art Case” są oszałamiające inkrustacje z różnych rodzajów drewna, masy perłowej, kamieni półszlachetnych, metalu lub wcześniej rzeźbionych elementów dekoracyjnych. Możliwe jest również przygotowanie neutralnych powierzchni gotowych do zdobienia lub ręcznego malowania.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.fazioli.com
Dystrybutor: https://www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj