Genelec 8331 w twoim domowym studiu muzycznym!

0

Tegoroczny zwycięzca NAMM TEC w swojej kategorii, najmniejszy członek nowej rodziny monitorów studyjnych The Ones – Genelec 8331, zadomawia się u muzyków, producentów i sound designerów na całym świecie.

Za co je cenią? Posłuchajcie!

Nowe monitory umożliwiają transparentny odsłuch materiału, nie tylko w osi akustycznej, ale również poza nią. Możemy zatem zapomnieć o jednym sweet spocie! Oferują całkowicie neutralne brzmienie, dzięki czemu realizator może być pewny podejmowanych  decyzji. Słynny zaokrąglony kształt monitorów Genelec (MDE™ – Minimum Diffraction Enclosure™) w połączeniu z podwójnym głośnikiem niskotonowym  i zaawansowanym falowodem w technologii DCW™ – Directivity Control Waveduide™, zapewniają niespotykanie precyzyjne odwzorowanie dźwięku.

Monitory koaksjalne zawsze miały pewne ograniczenia – np. niski SPL czy ograniczony zakres pasma. Specjalnie zaprojektowany współosiowy głośnik średnio-wysokotonowy w technologii MDC™ – Minimum Diffraction Coaxial™, który zastosowano w serii The Ones jest pozbawiony wad tradycyjnych konstrukcji koaksjalnych. Wszystkie modele The Ones, dzięki zachowanej symetrii, mogą z tą samą precyzją pracować w położeniu zarówno pionowym jak i poziomym. Stabilność i izolację od podłoża zapewnia podstawka Iso-Pod™. Nowe monitory mają ultra kompaktowe wymiary (299 x 189 x 212 mm dla 8331 oraz 350 x 237 x 243 mm dla 8341). The Ones są małe, ale oferują niewiarygodne możliwości. Dla 8331 SPL (short time / 1 m) to 104 dB, przy paśmie 45 Hz – 40 kHz (-6 dB). Dla 8341 SPL to 110 dB.

Odsłuch w bardzo bliskim polu!

Współosiowość The Ones pozwala na odsłuch w bardzo bliskim polu (od 40 cm!) a więc znacznie polepsza stosunek dźwięku bezpośredniego do dźwięków odbitych i zmniejsza wpływ pomieszczenia na dokładność monitorowania.

The Ones są wyposażone w system automatycznej kalibracji SAM ™ – Smart Active Monitors ™, który w połączeniu z oprogramowaniem Genelec GLM 2 ™ umożliwia korekcję charakterystyki częstotliwościowej tak, żeby w miejscu odsłuchu dźwięk nie był zniekształcony przez odbicia od ścian pomieszczenia.

Liczba pomysłów, które są zastosowane w tych trzech monitorach jest naprawdę imponująca. Żadna specyfikacja nie jest w stanie oddać tego, jak brzmią. Dla profesjonalistów na całym świecie 8351 stały się już standardem dzięki neutralnym brzmieniu, płaskiej charakterystyce częstotliwościowej zarówno w osi, jak i poza nią. Teraz ta sama precyzja i trójdrożna konstrukcja jest dostępna dla każdego. Z modelami 8331 i 8341 rozmiar studia nie stanowi już ograniczenia.

– mówi dyrektor zarządzający Genelec, Siamäk Naghian.

Za jakość na najwyższym poziomie musimy jednak sporo zapłacić. Koszt najmniejszego w rodzinie modelu 8331 to kwota rzędu 9.000 zł za sztukę!

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.genelec.com
Dystrybutor: https://konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj