Druga generacja monitorów studyjnych Kali Audio LP-6 i LP-8 V2

1349
Kali-Audio-LP-V2-Series
Kali Audio LP V2 Series

Kali Audio przedstawia drugą generację monitorów studyjnych oznaczonych symbolem LP-6 V2 i LP-8 V2. Czym mogą się pochwalić ulepszone modele?

Jak zaznacza producent, LP-6 V2 i LP-8 V2 są częścią drugiej generacji monitorów studyjnych Kali Audio, która powstała dzięki kilkuletnim badaniom i rozwoju w celu poprawy jakości brzmienia. Nowa platforma wzmacniacza pozwala na obniżenie szumu własnego o 12 dB, podczas gdy czułość wejściowa została zwiększona o 3 dB. Strojenie zostało udoskonalone w celu uzyskania bardziej gładkiej odpowiedzi w zakresie wysokich częstotliwości, a korektory graniczne zostały zaktualizowane w celu odzwierciedlenia typowych przypadków użycia w świecie rzeczywistym. Fizyczne ulepszenia obejmują lżejsze membrany przetworników dla lepszej odpowiedzi transjentów i ulepszoną konstrukcję obudowy dla większej niezawodności.

KALI Audio LP-8 V2 Tweeter Woofer
KALI Audio LP-8 V2: Tweeter & Woofer

Zostały one tak zaprojektowane, aby zapewnić przejrzysty dźwięk dla twórców pracujących w różnych gatunkach i formatach muzyki, w cenie, która jest w zasięgu każdego. Zaawansowany falowód, duża cewka drgająca i precyzyjne strojenie sprawiają, że dźwięk jest wyjątkowo przejrzysty, podczas gdy ponadwymiarowy magnes niskich częstotliwości i niskoszumowa tuba portowa zapewniają potężny, czysty bas. Aby ułatwić integrację z Twoim zestawem, głośnik jest zasilany samodzielnie i posiada wiele wejść. Procesor DSP posiada ustawienia korektora Boundary EQ, które optymalizują charakterystykę brzmienia monitorów w zależności od tego, w jakiej przestrzeni odsłuchowej są one umieszczone. Zostały one zaktualizowane w oparciu o opinie użytkowników dotychczasowych modeli.

Cechy i korzyści

Falowód „3-D Imaging Waveguide” pozwala usłyszeć trójwymiarową scenę dźwiękową z pary głośników stereo. Dopasowując kształt falowodu do interakcji przetworników HF i LF, tworzy on obraz stereo, który jest szerszy, wyższy i głębszy niż przestrzeń, w której umieszczono głośniki. Nowe monitory zapewniają to, że za każdym razem usłyszysz dźwięk bezpośrednio z głośnika, jak i odbicia sygnału głośnika od przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Kiedy te odbicia są zgodne z bezpośrednim dźwiękiem z głośnika, słuchacze odbierają ogólnie lepszy dźwięk i są w stanie dostrzec bardzo subtelne szczegóły, takie jak umiejscowienie mikrofonów w pomieszczeniu. Jeśli jest to zrobione bardzo dobrze, obraz stereo będzie trójwymiarowy. Dzięki temu użytkownik ma bardzo wysoki stopień zaufania do swojego miksu.

1.5” cewka głosowa

Cewka nowych monitorów pozwala głośnikowi na bardzo duże wychylenie, co skutkuje czystszym dźwiękiem z niższymi zniekształceniami harmonicznymi i wyjątkowym zakresem dynamiki.

KALI Audio-LP-8 V2-Black
KALI Audio LP-8 V2 [Black]

Port Bassreflex o niskim poziomie hałasu

W większości portów bassreflex powietrze wydostaje się z różnymi prędkościami z różnych miejsc otworu, tworząc hałaśliwe turbulencje. Turbulencje te mogą być słyszalne jako oddychanie lub słyszalny dźwięk powietrza dochodzący z monitora, który zwiększa poziom szumu bazowego i zaciemnia szczegóły niskich tonów. Port bassreflex w V2 został zaprojektowana tak, aby całe powietrze opuszcza tubę z tą samą prędkością. Pomaga to wzmocnić odpowiedź niskich tonów głośnika, utrzymując jednocześnie czysty, zwarty i pozbawiony dodatkowych szumów bas. LP-6 jest w stanie uzyskać 85 dB ciągłej mocy wyjściowej z 20 dB dynamicznego headroomu z odległości nawet 2,2 metra (LP-8 headroom wynosi do 2,8 metra). Czyni go to doskonałym wyborem jako główny, boczny głośnik surround lub overhead w większości małych i średnich sal mikserskich.

Moc Basu

Bas w V2 jest dostarczany przez większy magnes i większą cewkę niż w jakimkolwiek porównywalnym głośniku na rynku. Daje to bardziej precyzyjną odpowiedź basu, która rozciąga się niżej, dzięki czemu można wybrać dokładnie takie brzmienie niskich tonów, jakie jest potrzebne.

KALI-Audio-LP6-V2-White
KALI Audio LP6 V2 [White]

Boundary EQ

Pozycja głośnika w pomieszczeniu może drastycznie zmienić jego pasmo przenoszenia. Na szczęście, większość typowych pozycji jest dość przewidywalna i łatwa do skorygowania.

Aby pomóc Ci uzyskać optymalny dźwięk w miejscu, w którym musisz umieścić swoje głośniki inżyniweowie Kali Audio wymyślili ustawienia EQ z kompensacją graniczną w studiu Village Recorder w Los Angeles. W połączeniu z trymerami LF i HF, zapewni to, że głośniki będą brzmiały najlepiej bez względu na to, w jakim pomieszczeniu miksujesz.

Ustawienia EQ to:

  • otwarta przestrzeń
  • monitor na stojaku przy ścianie
  • monitor na stole, daleko od ściany
  • monitor na stole, przy ścianie
  • monitor na konsoli mikserskiej
  • monitor na stole

Wzmacniacz klasy D

  • dokładne i czyste wzmocnienie
  • niezawodna moc
  • niskie generowanie ciepła

Zintegrowany wzmacniacz klasy D dostarcza czystą, niezawodną moc, która jest zoptymalizowana pod kątem tego monitora. Nowa platforma wzmacniacza 2nd Wave zapewnia to wszystko przy znacznie niższym poziomie szumów własnych i lepszej czułości niż w pierwszej generacji.

Wejścia XLR, TRS i RCA

Monitor LP-6 posiada zbalansowane wejścia XLR i TRS, oraz niezbalansowane wejście RCA, które może być ustawione na czułość -10 dB, gdy używasz urządzeń konsumenckich, takich jak laptop czy smartfon z gniazdem słuchawkowym.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kaliaudio.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl