Druga generacja monitorów Kali Audio IN-8 2nd Wave

411

Powitajcie drugą, ulepszoną odsłonę monitorów studyjnych bliskiego/średniego pola Kali Audio IN-8. Czym różni się wersja 2nd Wave od poprzedniej, pierwszej edycji tego modelu?

Główne założenia i ogólna sylwetka Kali Audio IN-8 pozostają w dużej mierze niezmienione, ale „pod maską“ wprowadzono do nich kilka znaczących ulepszeń, takich jak obniżenie szumów własnych, wyższy poziom SPL i ograniczenie zniekształceń. 

Wciąż mamy tutaj 8-calowy woofer niskotonowy i współosiowy driver średnio-wysokotonowy o średnicy odpowiednio 4 i 1 cala. Sama konstrukcja głośników nieco różni się od wersji pierwotnej – według Kali Audio, nowe membrany wykorzystują mniej materiału, co zwiększa ich wydajność i skutkuje bardziej spójnym brzmieniem.

Szum własny końcówki mocy (pracującej w klasie D) obniżono o imponujące 12 dB, a maksymalny SPL wzrósł z 114 do 117 dB. Jednocześnie dopracowano też układ DSP, który wedle producenta pozwala na płynniejsze dostrajanie wysokich częstotliwości.

Wszystkie te ulepszenia skutkować mają znaczną poprawą całkowitego zniekształcenia głośników: druga generacja IN-8 ma mniej niż 0,3% zniekształceń powyżej 400 Hz, w porównaniu do 1,1% w starszym modelu.

Co ciekawe pomimo tych wszystkich ulepszeń, firmie Kali Audio udało się utrzymać tę samą cenę sklepową IN-8 2nd Wave, co wcześniej!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.kaliaudio.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl