Behringer tworzy darmowy DAW z wbudowanymi wtyczkami VST

0

Firma Music Tribe, macierzysta spółka Behringer potwierdziła doniesienia, jakoby rozpoczynała prace nad własnym oprogramowaniem DAW. Co więcej, producent planuje wypuścić program całkowicie bezpłatnie.

Jak czytamy w komunikacie na platformie Facebook:

“To już oficjalne. Zaczynamy prace nad naszym własnym Music Tribe DAW. To ogromne przedsięwzięcie, które zajmie co najmniej 18 miesięcy i w tym celu zebraliśmy już duży zespół programistów.”

Jak zapewnia producent, celem firmy jest stworzenie oprogramowania opartego o szereg najlepszych dostępnych funkcji oraz wyposażonego w przejrzysty interfejs czytelny dla każdego użytkownika.
Oprogramowanie ma nie tylko zawierać własne instrumenty VST, ale także współpracować z innymi wtyczkami dostępnymi na rynku. Ponadto program będzie całkowicie bezpłatny.

It’s now official. We will be creating our own Music Tribe DAW.This is a massive undertaking, which will take at least…

Opublikowany przez Behringer Niedziela, 8 marca 2020

W tym celu firma Behringer i Music Tribe zaprasza użytkowników do dzielenia się z nimi uwagami i preferencjami dotyczącymi ulubionych platform i funkcji:

“Chcielibyśmy współtworzyć nasze oprogramowanie wraz z Wami, dlatego zachęcamy, abyście dzielili się z nami swoimi preferencjami. Nie musimy utrzymywać żadnej starej platformy, dlatego teraz mamy szansę stworzyć coś zupełnie nowego, łączącego w sobie tylko to, co najlepsze”.

Behringer ma rację, stwierdzając, że bierze na swoje barki bardzo trudne zadanie. Raz, że opracowanie świetnego DAW będzie skomplikowane, dwa – przekonanie ludzi do porzucenia obecnej platformy i rozpoczęcia korzystania z niej będzie jeszcze trudniejsze.
Trzeba jednak przyznać, że jeszcze kilka lat temu nikt nie myślał, że Behringer stanie się jednym z najbardziej płodnych i odnoszących sukcesy producentów syntezatorów na świecie. Już samo to pokazuje, że kiedy firma decyduje się na jakieś zadanie, ma w zwyczaju odnosić sukcesy.

To, czy Ableton, Steinberg i Image-Line będą miały powody do strachu jest na tą chwilę jeszcze dyskusyjne. Ale jeśli Behringer poważnie podchodzi do tematu nowego DAW – a wygląda na to, że tak jest – rynek oprogramowania muzycznego mogą niebawem czekać spore zmiany.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.behringer.com
Dystrybutor: http://soundtrade.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here