Jaga Jazzist w maju w Warszawie

0

Grupa Jaga Jazzist wyrusza w trasę koncertową, podczas której promować będzie materiał z nadchodzącego krążka. Zespół wystąpi w Polsce w połowie maja!

Jaga Jazzist powracają! Na swoim nowym albumie „Pyramid”, którego premiera zaplanowana jest na 24 kwietnia, legendarny norweski zespół zgłębia inspiracje post – rockiem, jazzem i psychodelią. Pragnienie grupy, by ewoluować, eksperymentować i improwizować, pokrywa się z filozofią wytwórni Brainfeeder, która sama w sobie jest światłem przewodnim muzycznej fuzji i hybrydyczności, i zapowiada początek nowego, ekscytującego rozdziału dla Jaga Jazzist.

Norwegowie zaprezentują się na żywo w warszawskim klubie Niebo 15 maja 2020.

Bilety w cenie 99 zł będą dostępne od 28.02 na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.
Szczegółowe info o koncercie znajdziecie na www.facebook.com/events/813346685835431

Nie sposób opisać niezliczonych wpływów i inspiracji muzycznych, które składają się na brzmienie Jaga Jazzist. Zawsze zwinnie unikali oni ścisłej kategoryzacji, jednak pozostają konsekwentni w jednym: ich brzmienie ciągle ewoluuje. Ich debiutanckie wydawnictwo, ”Grete Stitz” (1996), przyniosło im spore zainteresowanie rodzimych fanów, które zaowocowało ukazaniem się w 2001 roku kolejnej płyty, „A Livingroom Hush”, już pod parasolem wytwórni Ninja Tune. Dzięki tej współpracy Norwegowie wydali również „The Stix” (2002), a także zyskali międzynarodowy rozgłos.

Po zmianie producenta i wydaniu w 2005 roku krążka „What We Must”, Jaga Jazzist zrobili sobie kilkuletnią przerwę od nagrywania. Z jeszcze większą mocą powrócili w 2009 roku, mocniej progresywnym i elektronicznym niż poprzednie wydawnictwem „One – Armed Bandit”. W 2013 roku zespół wydał zapis live koncertu we współpracy z brytyjską Britten Sinfonia w 35-cio osobowym składzie. Obecnie dyskografię norweskiej grupy zamyka „Starfire” z 2015 roku.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/jagajazzist/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here