Audioweld Synthwatch – czy nadchodzi nowa era?

1

Popularność produktów zegarkopodobnych zwanych smartwatchami w osotatnich latach nabrała gwałtownego tempa. Firma Audioweld ma inny pomysł na nasze nadgarstki. Poznajcie nowinkę o nazwie  Synthwatch.

Jak sama nazwa wskazuje, Synthwatch jest czymś w rodzaju syntezatora w zegarku. Zadziwiające jest to, że pomimo niewielkich rozmiarów, urządzenie faktycznie mieści mini klawiaturę muzyczną. Ważnym jest również fakt, iż klawiatura według producenta jakimś cudem pasuje do każdego rozmiaru palców. Oczywiście, Synthwatch to również zegarek. Urządzenie potrafi określić czas, a nad klawiaturą znajduje się retro wyglądający wyświetlacz cyfrowy.

Syntezator posiada tytanową obudowę i jest odporny na deszcz. Pomysłodawcy bardzo mocno podkreślają, że główną cechą Synthwatcha jest jego samodzielność bez konieczności podłączania zewnętrznych źródeł dźwięku, bądź innego rodzaju elektronicznych “stymulatorów”. Głównym celem było stworzenie produktu, który pozwoli jammować w czasie rzeczywistym – bez znaczenie, czy użytkownik znajduje się na spacerze czy właśnie siedzi na kanapie.

“Zegarek” można również podłączyć do aplikacji mobilnej oferującej dodatkowe funkcje, takie jak sekwencjonowanie, efekty i ponad 200 dodatkowych brzmień. Fajnym rozwiązaniem okazał się również kabel do ładowania USB mający drugą odnogę w postaci słuchawkowego wyjścia audio 3,5 mm.

Nie wiadomo, czy Synthwatch znajdzie swoich odbiorców ale my jesteśmy pełni podziwu dla twórców, którzy przez dwa lata pracowali nad produktem oderwanym od panujących standardów. Obecnie firma Audioweld poszukuje wsparcia finansowego na Kickstarterze. Synthwatch dostępny będzie juz w kwietniu 2019 roku w cenie 450 €. Jeśli firma osiągnie cel wynoszący 67 382 GBP przychodu, będzie miała szansę na wystartowanie z dużo większą produkcją. Trzymamy kciuki!

Więcej szczegółów:
kickstarter.com/projects/synthwatch

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here