AudioFuse 16Rig – zaawansowany interfejs audio i MIDI od Arturii!

0
audiofuse-16rig

Arturia AudioFuse 16Rig, to zaprezentowany właśnie przez francuskiego producenta, najnowszy i zaawansowany interfejs audio i MIDI. Imponująca specyfikacja techniczna nowego urządzenia w połączeniu z niezwykle atrakcyjną ceną z pewnością wyznaczy nowy standard tego typu rozwiązań na rynku.

Jak zaznacza sam producent: “wyposażony w niezrównaną różnorodność wejść, wyjść i kreatywnych funkcji, AudioFuse 16Rig jest gotowy rzucić wyzwanie rynkowi interfejsów dzięki wyjątkowo skoncentrowanej na sprzęcie konstrukcji w niespotykanej dotąd cenie. Jest to interfejs audio stworzony dla miłośników syntezatorów sprzętowych, muzyków elektronicznych i entuzjastów dobrego brzmienia, którzy korzystają z wielu urządzeń sprzętowych w swojej konfiguracji. To także urządzenie stworzone z myślą o byciu centrum twojego muzycznego świata. Przekonaj się dlaczego!

AudioFuse 16Rig to jednocześnie najnowszy dodatek do linii interfejsów i narzędzi audio z serii Fuse firmy Arturia, pozycjonowany jako nowy flagowy produkt. Podobnie jak inne wydania AudioFuse, łączy w sobie imponujące specyfikacje techniczne z workflow opartym na kreatywności, której oczekuje współcześny muzyk, producenci cz sound designer.

AudioFuse-16Rig

 • Centralny element studia – Studio pełne syntezatorów? Nagrania całego zespołu? Złożone potrzeby monitorowania i routingu? Arturia AudioFuse 16Rig zapewnia łączność, wszechstronność i użyteczność na najwyższym poziomie, których potrzebujesz w profesjonalnych zastosowaniach audio.
 • 16 to dopiero początek – Zapewnij swojej konfiguracji interfejs oferujący wszystkie niezbędne połączenia. Całą konfigurację można podłączyć do tylnych wejść/wyjść, pozostawiając złącza na panelu przednim dostępne dla dodatkowych mikrofonów, instrumentów lub urządzeń. Dodatkowo można rozszerzyć liczbę potrzebnych wejść/wyjść dzięki podwójnym złączom ADAT i przekierować w razie potrzeby.
 • Wysoka jakość dźwięku – Nadaj swoim nagraniom blask i klarowność, na jaką zasługują, dzięki wysokiej jakości 24-bitowym konwerterom AD/DA firm ESS i Cirrus Logic. Niezależnie od tego, czy są to syntezatory, gitary, wokal, czy dowolna inna kombinacja, oczekuj najwyższej klasy dźwięku we wszystkich obszarach.
 • Samodzielne narzędzie audio – W przypadku jamowania bez DAW lub występów na żywo, AudioFuse 16Rig również sprawdzi się idealnie. Interfejs może przesyłać sygnały audio i MIDI nawet bez podłączenia komputera, dzięki wewnętrznemu mikserowi sterowanemu przez MIDI o niskim opóźnieniu. Można także zapisać wstępne ustawienia konfiguracji (presety), aby ułatwić i przyspieszyć sobie pracę w różnych środowiskach.
 • Kompleksowy routing audio i funkcje specjalne – Skonfiguruj połączenia AudioFuse 16Rig tak, aby odpowiadały niemal każdym potrzebom, w tym wysyłki/powroty w celu kreatywnego nagrywania i miksowania, przełączanie głośników A/B, reamping gitary, wiele wyjść słuchawkowych do nagrywania zespołowego i nie tylko.
 • Wybierz swój sposób pracy – Spraw, aby AudioFuse 16Rig pracował dla Ciebie. Kontroluj jego ustawienia za pomocą elementów sterujących na panelu przednim lub za pomocą dołączonego oprogramowania AudioFuse Control Center.

AudioFuse-16Rig

Reasumując, Arturia AudioFuse 16Rig sprawdzi się zarówno w studiu jak i poza nim. Będąc wszechstronnym urządzeniem w niezwykle atrakcyjnej dobrej cenie. To co, czas na mały update studia? 🙂 Najnowszy interfejs jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena to ok. 6.000 PLN!

Arturia-AudioFuse-16Rig_all

Specyfikacja techniczna:

 • Zaawansowany interfejs obsługujący 32 wejścia i 28 wyjść
 • 16 wejść analogowych TRS, w tym 2 wysokiej jakości przedwzmacniacze – sterowane cyfrowo oraz wejście stereo 3,5 mm na panelu przednim
 • 12 wyjść analogowych, w tym 8 wyjść liniowych TRS zdolnych do sterowania napięciowego, wyjścia na monitory stereo, wyjścia 6,35 mm do reampingu lub konfiguracji z dwoma dodatkowymi parami słuchawek
 • ADAT dla maksymalnie 16 kanałów wejść/wyjść przy 48 kHz
 • Wejście i wyjście Wordclock
 • Wejście i wyjście MIDI przez 5-pinowe złącze DIN lub USB do użytku w trybie samodzielnym lub z DAW
 • Złącze USB-C o niskim opóźnieniu oraz hub USB z przodu i z tyłu
 • Wysokiej jakości kolorowy wyświetlacz
 • Konfiguracja do montażu na biurku lub w racku
 • Możliwość samodzielnej pracy jako mikser audio bez wykorzystania komputera (kontrola miksera może się także odbywać poprzez MIDI) – dwa wewnętrzne, niezależne miksery
 • Pełna matryca routingu wejść i wyjść
 • Zawiera oprogramowanie AudioFuse Control Center do konfiguracji urządzenia
 • Zawiera oprogramowanie AudioFuse Creative Suite, w tym wtyczki: Analog Lab Intro, AudioFuse Control Center, Pre 1973, Pre V76, Pre TridA, Filter MINI, Chorus JUN-6, Comp FET-76, Delay TAPE-201, Rev PLATE-140, Phaser BI-TRON, Comp DIODE-609.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.arturia.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj