Artesia Xkey i Jordan Rudess na wycieczce w Norwegii!

88

Norwegia to zapewne piękny kraj, lecz staje się jeszcze piękniejszym, gdy gości takich artystów jak Jordan Rudess. Tym razem mamy dla Was bardzo ciekawą wycieczkę Jordana, który w nieszablonowy sposób zaprezentował możliwości superciekawej i w pełni mobilnej klawiatury Artesia Xkey.

Jordan Rudess, to amerykański pianista określany niegdyś amerykańską nadzieją pianistyczną. Po ukończeniu jednej z najlepszych uczelni na świecie, nowojorskiej Juilliard School, niespodziewanie porzucił muzykę klasyczną na rzecz tzw. muzyki rozrywkowej, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klawiszowców.
Jego kariera to absolutny amerykański sen. Grał z wielkimi nazwiskami, takimi jak Steve Morse czy David Bowie. Jednak największą sławę przyniosła mu gra z zespołem Dream Theater.

W dzisiejszym materiale poznacie jeszcze jedną wielką gwiazdę. Będzie to kontroler USB Artesia Xkey.
Ta mała klawiatura wyposażona została w 25 niewysokich klawiszy w pełnym wymiarze. Xkey to urządzenie upakowane w bardzo estetycznej, aczkolwiek surowej aluminiowej obudowie, na której poza klawiszami znalazły się przyciski funkcyjne: Octave +/-, modulacji, pitchbend +/- oraz przycisk sustain.

Klawiatura Xkey to przede wszystkim 100% możliwości kontrolera Midi, która za pomocą łączności USB nie potrzebuje zewnętrznego zasilacza ani dodatkowych sterowników. Jej aktualizacja również odbywa się poprzez port USB.
Warto jeszcze dodać, że klawiatura Artesia Xkey wyposażona została w technologię polyphonic aftertouch.

Więcej szczegółów
Producent: https://artesia-pro.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl