Apple nie sprzedaje już iPhone’ów z gniazdem słuchawkowym! Jakie konsekwencje dla muzyka?

0

O ile dla przeciętnego użytkownika nowego iPhone’a nie będzie to żadnym problemem, tak dla osób korzystających z niego jako narzędzia do produkcji muzyki może okazać się kłopotliwe. Można jednak to obejść!

Kilka dni temu Apple wprowadził do oferty nowe modele iPhone XS i iPhone XR. Jednocześnie wycofał ze sprzedaży modele 6 i 6S oraz SE, czyli ostatnie, które posiadały klasyczne gniazdo słuchawkowe mini-jack. Wszystkie modele od serii 7 w górę posiadają tylko i wyłącznie gniazdo Lightning!

Oczywiście możesz kupić adapter/przejściówkę ale powoduje to pewne ograniczenia, ponieważ nie będziesz mógł w tym samym czasie ładować urządzenia z sieci (oczywiście pomijając ładowanie bezprzewodowe w niektórych modelach) lub nie będziesz mógł jednocześnie podłączyć do niego innego urządzenia jak np. klawiatura czy kontroler MIDI.

Jak wspominaliśmy na początku możemy to obejść. Na pomoc przychodzi mały, poręczny interfejs Korg plugKey. Urządzenie wyposażono oczywiście w złącze Lightining oraz wszystkie potrzebne wejścia i wyjścia (5-pinowy port MIDI In, wyjścia Line L/mono/R, gniazdo słuchawkowe, pokrętło głośności i bezcenny port micro USB do ładowania naszego iphone’a czy tableta.

Urządzenie kosztuje w granicach 330 zł więc, ktoś kto świadomie kupuje nowego, wcale nie taniego iPhone’a i chce z niego korzystać także w muzyce niech odrazu szykuje dodatkową kaskę 😉

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.korg.com
Dystrybutor: http://www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here