Aplauz Audio oficjalnym dystrybutorem marki Attero Tech

0

Firma Aplauz Audio poinformowała ostatnio rozpoczęciu dystrybucji produktów marki Attero Tech. Producent jest wiodącym dostawcą interfejsów audio Dante oraz CobraNet.

Firma Attero Tech istnieje na rynku od 2005 roku, a od niedawna jest też częścią QSC. Oferta producenta jest naturalnym uzupełnieniem szybko rosnącego portfolio natywnych procesorów i urządzeń peryferyjnych QSC dla ekosystemu Q-SYS w zakresie sieciowych punktów końcowych AV oraz rozwiązań peryferyjnych I/O.

Teraz najnowsze produkty tej marki dostępne są w ofercie polskiego dystrybutora QSC – firmy Aplauz.

„Cieszymy się, że możemy zaproponować naszym klientom nowe rozwiązania, które doskonale wpisują się w portfolio oferowanych przez nas produktów QSC zarówno pod względem jakości, jak i możliwości technicznych. Rozwiązania Attero Tech bezproblemowo integrują się z platformą Q-SYS, która zyskuje coraz większe uznanie wśród integratorów i klientów końcowych na polskim rynku”
– powiedział Rafał Smoliński, manager produktu QSC w firmie Aplauz. Rozwiązania Attero Tech dla Q-SYS

Wśród cieszących się największym zainteresowaniem produktów Attero Tech dostępnych już teraz w Polsce są m. in. wysokiej jakości sieciowy interfejs audio Synapse D16Mio, obsługujący Dante z interoperacyjnością AES67. D16Mio posiada 16 kanałów studyjnych przedwzmacniaczy mikrofonowych, z do 51 dB cyfrowo sterowanego wzmocnienia w krokach co 3 dB. Każde wejście mikrofonu obsługuje także przełączane zasilanie fantomowe +48 V oraz przełączalny pad do dostosowania profesjonalnych wejść na poziomie liniowym. Zrównoważone wyjścia poziomu liniowego posiadają sterowane cyfrowo tłumienie wyjściowe od 0 do -100 dB.

Synapse D16Mio

Kolejnym rozwiązaniem dostępnym dla polskich klientów są tabliczki ścienne, pełniące role sieciowych interfejsów audio. Te rozwiązania I/O umożliwiają prostą integrację audio z sieciowymi systemami AV, w tym z ekosystemem Q-SYS za pośrednictwem Bluetooth i Dante / AES67.

„Portfolio produktów Attero Tech jest naprawdę szerokie. Oprócz tabliczek ściennych i interfejsów audio serii Synapse, nasi klienci będą mieli dostęp do rozwiązań I/O montowanych w racku z możliwością integracji z siecią Dante lub AES67, sieciowych kontrolerów ściennych opartych na protokole IP oraz innych peryferiów do monitorowania audio z oferty Attero Tech. Reakcje pierwszych użytkowników są bardzo pozytywne, co daje optymistyczne prognozy na przyszłość dla tych rozwiązań na polskim rynku”
– skomentował Rafał Smoliński.

Attero Tech częścią QSC

QSC oficjalnie ogłosiło przejęcie Attero Tech 30 września 2019 r. Dzięki temu udało się połączyć szybko rozwijającą się ofertę ekosystemu audio, wideo i sterowania Q-SYS z wysoce innowacyjną ofertą sieciowych punktów końcowych AV i urządzeń peryferyjnych I/O Attero Tech, a także zwiększyć możliwości programistyczne QSC dzięki zespołowi inżynierów z Attero Tech, którzy dołączyli do międzynarodowego zespołu QSC.

„To przejęcie jest naturalnym krokiem dla naszych firm, biorąc pod uwagę nasze długie relacje, wysoce kompatybilne portfolia produktów oraz wyjątkowe wspólne wartości i współpracę, która rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku lat. Zarówno QSC, jak i Attero Tech były jednymi z pierwszych firm szeroko stosujących technologie sieciowego transportu audio, w tym CobraNet, Dante i AES67. Ponadto, gdy QSC rozszerzyło możliwości sterowania ekosystemem Q-SYS w 2017 r., pozwoliło to Attero Tech zostać pierwszym zewnętrznym partnerem, który samodzielnie opracował wtyczki integracyjne Q-SYS Control, i od tego czasu przygotował ponad 20 wtyczek dla swojego portfolio urządzeń I/O”
– powiedział Jatan Shah, dyrektor operacyjny i technologii, QSC.

Q-SYS Ecosystem

Dzięki dodaniu do aktualnego portfolio natywnej dystrybucji wideo, jak również możliwości monitorowania i zarządzania (Q-SYS Reflect Enterprise Manager) QSC zapewnia kompleksowe rozwiązanie obejmujące przetwarzanie, działanie w sieci, możliwości AV&C, a także monitorowanie i zarządzanie w chmurze w oparciu o jedną, bazującą na oprogramowaniu platformę, która wykorzystuje aktualnie dostępną technologię IT. To natywne podejście do AV&C w całym ekosystemie upraszcza skomplikowane działania integrujące wszystkie komponenty ze sobą i zapewnia bardziej wszechstronny zestaw funkcji, wyższy poziom integracji i większą stabilność oraz przewidywalność pracy systemu. Dzięki Q-SYS Reflect Enterprise Manager użytkownicy mogą z łatwością monitorować i zarządzać wszystkimi systemami AV opartymi na Q-SYS w całym przedsiębiorstwie, włączając w to procesory Q-SYS Core i urządzenia peryferyjne oraz wszystkimi innymi podłączonymi urządzeniami innych producentów, w celu zmniejszenia kosztów wsparcia i wydłużenia czasu działania całego systemu AV.

O firmie QSC

QSC jest uznanym producentem wysokiej jakości produktów audio, wideo i kompleksowych rozwiązań do zarządzania dźwiękiem i obrazem, w tym platformy Q-SYS, wzmacniaczy, głośników i mikserów cyfrowych.
Wykorzystując szeroką gamę technologii QSC tworzy produkty, które oferują znacznie więcej niż sumę poszczególnych podzespołów, i dostarcza niezawodne, skalowalne i elastyczne rozwiązania instalacyjne, korporacyjne, przenośne, produkcyjne i kinowe dla klientów na całym świecie.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.qsc.com/
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here