AKAI LPK25 i LPD8 w nowej odsłonie!

0

Popularne kontrolery MIDI firmy AKAI Professional, klawiszowy LPK25 oraz LPD8 z padami i enkoderami, doczekały się nowych wersji, odświeżonych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Sterowniki Akai LPK25 i LPD8 są już na rynku długo ponad 10 lat – nic dziwnego, bo to idealne rozwiązanie zarówno do małego, domowego studia, jak i do zabrania ze sobą w podróż. Nadszedł jednak najwyższy czas na drobny facelifting, by dostosować te popularne produkty do dzisiejszych standardów.

Akai-LPK25

Nowa wersja AKAI LPK25 Mk2, podobnie jak wcześniej oferuje 25 dynamicznych mini klawiszy, ale tym razem klawiatura jest taka sama jak ta używana w modelu MPK Mini Mk3. Reszta elementów pozostaje prawie praktycznie bez zmian: po lewej stronie klawiatury znajduje się sześć przycisków do obsługi oktaw, sustainu, arpeggiatora i funkcji dodatkowych. 

Ponadto arpeggiator otrzymał nowy parametr swing, regulowany w pięciostopniowej skali. Funkcje LPK25 można skonfigurować za pomocą bezpłatnej aplikacji edytora i można w nim zapisać 8 różnych ustawień jako presety.


Akai-LPD8

AKAI LPD8 Mk2 oferuje osiem padów z pełnym podświetleniem RGB, w odróżnieniu od poprzedniej wersji, która miała pady monochromatyczne. Same pady są przy tym takie same jak w dużym AKAI MPC X. Oprócz nut MIDI, sterownik może przesyłać komunikaty MIDI CC i PC. 

Osiem obrotowych enkoderów można przypisać do kontrolowania parametrów wtyczek i instrumentów wirtualnych. LPD8 jest również konfigurowany za pomocą bezpłatnej aplikacji edytora i może przechowywać do 4 presetów użytkownika.

Oba urządzenia, zarówno LPK25 Mk II jak i LPD8 Mk II, oferowane będą w Europie w tej samej cenie ok 59 EUR.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj