AKAI FORCE z najnowszą aktualizacją 3.1!

0
AKAI-FORCE_3.1

Akai Professional ogłosiła dzisiaj aktualizację oprogramowania autonomicznej stacji roboczej Force do wersji 3.1. Najnowsza wersja wprowadza m.in. 3 nowe wtyczki instrumentalne, nowy Air Vocal Studio z Auto Vocal Tunerem, 7 nowych efektów insertowych, przesyłanie strumieniowe na dysk i obsługę interfejsu audio USB.

Jak zaznacza producent, FORCE 3.1 otwiera kolejny rozdział autonomicznej wydajności połączonej z rewolucyjnymi cechami i funkcjonalnością, inspirującymi nowymi dźwiękami oraz przetwarzaniem brzmienia. Dzięki nowej aktualizacji ta potężna stacja produkcyjna, napędzana przez bezkonkurencyjne taktyczne sterowanie i interfejs, zaangażuje współczesnego twórcę muzyki jak nigdy dotąd.

Nowe instrumenty, wtyczki efektów insertowych i pakiet AIR Vocal Suite

Od samego początku stacja robocza FORCE stanowiła wyznacznik tego, czym może być samodzielna produkcja muzyki. Tej filozofii hołduje też aktualizacja FORCE 3.1. Wprowadza 3 nowe wtyczki instrumentalne: AIR Solina, AIR Mellotron i Odyssey WayOutWare. Te nowe instrumenty wtyczkowe są wiernym odtworzeniem kultowych syntezatorów i instrumentów klawiszowych. Mellotron i Solina wyposażone w sekcję przetwarzania Flavour pozwalają kreatywnie zastosować dodatkową teksturę i dodać trochę barwy Twoim dźwiękom za pomocą Distortion, Noise, Flutter i innych. 

AIR Mellotron Instrument
AIR Mellotron Instrument

Aktualizacja FORCE 3.1 wprowadza również 7 nowych wtyczek z efektami insertowymi do twórczej aranżacji i występów, miksowania i masteringu. Wszechstronne efekty insertowe, w tym Stutter, Half Speed, Granulator, Diffuser Delay i Stereo Delay, szybko wprowadzą kreatywną iskrę do Twoich utworów, by uzyskać wyjątkowe opuszczania, edycje i przejścia. Dioda Clipper doda do dowolnego źródła trochę ziarnistości i zniekształceń, podczas gdy AIR Limiter wprowadzi dynamiczne przetwarzanie sygnału do Twojej muzyki, byś mógł uzyskać mocny wyrazisty miks. 

Akai-Force_GranulatorKreatywność nie kończy się jednak na tym. Oto nowy pakiet AIR Vocal Suite, z którym doświadczysz mocy tworzenia, nagrywania i miksowania perfekcyjnych wokali. Dostosowany Vocal Tuner obsługuje wszelkie zadania związane ze strojeniem, od subtelnej korekcji wysokości tonu po nowoczesny, automatyczny, dostrojony dźwięk, który można znaleźć we wszystkich gatunkach współczesnej muzyki. AIR Doubler dodaje głębi i wymiaru wokalom solo lub wokalom grupowym, wypełniając aż po horyzont całą panoramę. Wreszcie AIR Harmonizer natychmiast przekształci każdy pojedynczy głos w 4-częściową harmonię. Łatwo i z precyzją twórz pełne aranżacje wokalne w tle, dzięki wbudowanej głośności, panoramie, opóźnieniu i korektorowi.

Teraz przesyłanie strumieniowe o doskonałej wydajności

Istotą doświadczania autonomicznej pracy jest sprzęt, który natychmiast odpowiada na potrzeby Twojego dynamicznego workflow. Użytkownicy mogą teraz cieszyć się bardziej dostępnym i wydajnym workflow dzięki mocy strumieniowego zapisu na dysk z zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. Strumieniowy zapis na dysk umożliwia lepszą alokację zasobów systemowych i zwiększa wydajność. Nagrywaj i odtwarzaj dłuższe ścieżki audio, wykonaj cały zestaw DJ-ski lub stwórz obszerniejszą grupę programów, jednocześnie ciesząc się szybszym czasem ładowania całego projektu.

AKAI-FORCE

Główne ulepszenia sposobu pracy, aktualizacje silnika i możliwości rozbudowy 

Z mocą strumieniowego zapisu na dysk wiąże się dodatkowa możliwość rozszerzeń. Z FORCE w wersji 3.1 natychmiast rozbudujesz połączenie sprzętu z obsługą zgodnych z klasą interfejsów audio USB. Przesyłaj sygnał do maksymalnie 32 wejść i wyjść audio do i z FORCE, wszystko za pomocą jednego kabla USB. Zwiększ liczbę wejść, aby nagrać więcej ścieżek bezpośrednio do FORCE lub przekieruj dźwięk do Twojego ulubionego sprzętu zewnętrznego. 

Uzyskaj większą wydajność z silników bębnów i grup klawiszy dzięki nowej funkcji Portamento pozwalającej uzyskać płynne dźwięki i perkusję, jak bębny basowe 808. Wybierz idealny kształt próbki dzięki przeznaczonej do tego obwiedni sygnału. Wygładź swój bęben z Akai Sample Tail i uzyskaj dostęp do 10 efektów padów perkusyjnych, w tym Ringmod, Bitcrush, Tubedrive, Lowpass i nie tylko.

Force 3.1 dodaje również nową funkcjonalność magistrali (submixy/powroty/mastery), zapewniającą większą kontrolę i kreatywność. Teraz nagrywanie, odtwarzanie i edycja przebiega w ten sam sposób na szynach, jak przy innych ścieżkach. Kontroluj submiks i ścieżki za pomocą funkcji „Select”, „Rename” i „Clips”, a także automatyczne wybieranie numerów w locie. Wreszcie Force 3.1 rozszerza integrację MIDI o możliwość ładowania i eksportowania plików MIDI do i z FORCE. Dla jeszcze większej integracji z MIDI przypisz parametry FORCE do kontrolera MIDI innej firmy, aby uzyskać dodatkową kontrolę.

Akai-Force

Nowe funkcje FORCE 3.1 obejmują: 

  • 3 nowe instrumenty wirtualne: Solina, Odyssey i Mellotron
  • Nowy pakiet AIR Vocal Insert Effect Suite z automatycznym strojeniem wokalu, wtyczki AIR Doubler i AIR Harmonizer
  • Przesyłanie strumieniowe: pliki audio można teraz przesyłać strumieniowo z dysku
  • Obsługa zgodnego z klasą interfejsu audio
  • Nowa zgodność plików MIDI pozwalająca na ładowanie plików MIDI

  • 7 nowych efektów insertowych, takich jak Half Speed, Diode Clipper i Stutter
  • Udoskonalone silniki perkusji i grup klawiszy, zawierające m.in Akai Pro Sample Tail, obwiednię sygnału i funkcję Portamento
  • 10 nowych efektów bębnów padowych, w tym Ringmod, Bitcrush, Decimator i nie tylko
  • Nowa funkcjonalność magistrali (submixy/powroty/mastery), w tym automatyzacja
  • Automatyczne wykrywanie klucza próbki

Więcej szczegółów:
Producent: https://force.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

Zapraszamy także do obszernego materiału wideo, w którym zostały wyjaśnione najnowsze funkcje:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj