Adam Tuminaro porównuje – Focusrite Scarlett 18i 20 VS Focusrite Clarett 8PreX

413

Na pierwszy rzut oka bardzo podobne, a jednak zdecydowanie inne – czy takie zdanie wystarczy, żeby porównać dwa bardzo popularne interfejsy od Focusrite – Scarlett 18i 20 i Clarett 8 PreX? Absolutnie nie. Dlatego właśnie powstał film, w którym Adam Tuminaro z Orlando Drummer przybliża działanie tych z pozoru podobnych sprzętów.

Focusrite Scarlett 18i 20 i Clarett 8 PreX to dwa niezwykle rozbudowane interfejsy audio, które najlepiej sprawdzają się w większych pracowniach i studiach. Obydwa wyposażono w szereg funkcji, mających za zadanie nie tylko ułatwić pracę użytkownikom, ale też nadać instrumentom jak najlepszą jakość brzmienia. W załączonym do tekstu filmie zobaczycie, jak Adam Tuminaro wyciska z interfejsów ostatnie soki, a wszystko po to, by możliwie miarodajnie zaprezentować wam ich możliwości.

Wiecie zapewne, że w tym zestawieniu Scarlett jest opcją bardziej budżetową (ok 500 USD). Clarett tymczasem kosztuje dwa razy tyle, czyli odrobinę powyżej 1000 USD.
Jeśli jesteście podobni do mnie, te dwie zupełnie różne ceny wprawią was w pewnego rodzaju zakłopotanie. Nic w tym jednak dziwnego, stajecie bowiem przed dylematem, czy warto wydać dwa razy więcej gotówki na Clarett, który z założenia działa niemal dokładnie tak samo, jak tańszy Scarlett. Dlatego właśnie powstał ten film. Planuję przedstawić wam w nim jak najbardziej szczere i miarodajne porównanie możliwości i brzmienia tych dwóch interfejsów.” – tak w pierwszych minutach testu mówi perkusista.

Więcej info na stronie www.global.focusrite.com oraz dystrybutora www.audiotechpro.pl.