Ableton Live 10 – już w styczniu nowa wersja oprogramowania

391

Cztery lata po premierze Ableton Live 9, producent zapowiada nową wersję oprogramowania. Live 10 w sprzedaży pojawi się na początku przyszłego roku.

Zanim to jednak nastąpi, warto zapoznać się ze zmianami, jakie pojawią się w najnowszej wersji Live’a, a będzie ich całkiem sporo. Na platformę Live 10 wprowadzono bowiem aż 4 nowe programy (syntezator Wavetable z 3 efektami), zupełnie przeprojektowaną bibliotekę brzmień i pełną integrację z Max for Live i Ableton Link. Dodatkowo znacznie poprawiono wydajność oprogramowania oraz zmieniono interfejs, który w nowej wersji zyskuje bardziej intuicyjny wygląd.

Warto też wspomnieć o znacznym rozbudowaniu funkcjonalności flagowego kontrolera Ableton Push, który w połączeniu z Live 10 zyska zupełnie nowy wymiar – o tym więcej dowiecie się z zamieszczonych pod tekstem filmów.

Ableton Live 10 dostępny będzie w pierwszym kwartale 2018 roku w cenach 99 USD za wersję INTRO, 499 USD za wersję STANDARD i 749 USD za wersję SUITE.

Osobom posiadającym oprogramowanie Live 9, producent umożliwia kupienie nowej wersji  20% taniej. Nowym użytkownikom “dziewiątki” udostępniony zostanie darmowy upgrade.

Oczywiście nie opisaliśmy tu wszystkich możliwości, jakie daje oprogramowanie.
Pełną listę zmian i więcej szczegółów o nadchodzącym Ableton Live 10 znajdziecie na www.ableton.com oraz niebawem na stronie polskiego dystrybutora www.nutron.pl.