Ableton Live 10.1: Co nowego?

0

Na początku lutego Ableton zaprezentował darmową aktualizację oprogramowania Ableton Live 10.1, który jest już dostępny w wersji beta! Jakie zmiany i rozszerzenia na nas czekają?

User Wavetables: Nowe wavetables użytkownika, to pierwsza dobra wiadomość! Muzycy mogą teraz rozszerzyć możliwości sekcji oscylatora Wavetable przez importowanie własnych wavetables lub dowolnej próbki do urządzenia.

Channel EQ: Elastyczny i prosty korektor z krzywymi i zakresami wzmocnienia odpowiednimi dla różnych materiałów audio. Kształt filtrów dostosowuje się w zależności od tego, w jaki sposób ustawia się sterowanie, aby zawsze zapewniać efekty muzyczne.

Delay: Łączy Opóźnienie proste i Opóźnienie Ping Ponga, i dodaje ulepszenia funkcji. Z panelu przedniego można uzyskać dostęp do funkcji ping-ponga, a także elementów sterujących Jump, Fade-In i Pitch z tych urządzeń.

Nowe funkcje automatyzacji: Muzycy otrzymują paletę kształtów automatyzacji do wyboru, możliwość rozciągania i pochylania automatyzacji oraz wprowadzania wartości za pomocą klawiatury numerycznej i łatwiejszego dostępu do modulacji klipu w widoku sesji. Funkcja “Live Now” wykrywa także zakrzywione ruchy wewnątrz automatyzacji i może łączyć wiele punktów przerwania w kształty C i S.

Ulepszenia związane z powiększaniem i przewijaniem: Od teraz program Ableton Live w wersji 10.1 umożliwia szybsze przełączanie między szczegółowymi widokami i edycją dużego obrazu dzięki uproszczonym skrótom klawiaturowym, przybliżaniu zbliżenia na zgodnych komputerach, skalowalnym oknie Przegląd aranżacji i wielu innym.

Monitoruj zamrożenie przy pomocy sidechains: Teraz możliwe jest zamrażanie ścieżek zawierających routing sidechain.

Obsługa VST3: Live 10.1 obsługuje teraz wtyczki VST3.

Eksportowanie efektów powrotnych: Muzycy mają teraz opcję eksportu pojedynczych ścieżek i grup z zastosowanymi efektami powrotu.

Więcej szczegółów:
https://www.ableton.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj