Zoom i Sennheiser rozszerzają współpracę dla technologii AMBEO

0

Zoom i Sennheiser to jedni z kluczowych graczy na rynku branży audio-video kierowanego do twórców wirtualnej rzeczywistości. Kolejne wielościeżkowe rejestratory F8n i F6 otrzymały właśnie certyfikację i pełną zgodność z technologią dźwięku przestrzennego AMBEO.

Do grona certyfikowanych produktów zgodnych z technologią dźwięku przestrzennego AMBEO marki Sennheiser, dołączył właśnie wielościeżkowy rejestrator F8n oraz najnowszy F6. Szczegóły mieliśmy okazję poznać podczas targów IBC w Amsterdamie w połowie września.

Zarówno najnowszy F6 (pisaliśmy o nim TUTAJ), jak i już dobrze znany i doceniona wielościeżkowy rejestrator terenowy F8n wykorzystują oprogramowanie Sennheiser AMBEO A-B Format Converter, które bezpośrednio konwertuje sygnały A z mikrofonu AMBEO VR Mic na zgodny z formatem Ambisonics B. Warto przy tym zaznaczyć, że firma ZOOM była pierwszym, inauguracyjnym członkiem programu partnerskiego AMBEO dla VR firmy Sennheiser, stworzonego w celu zapewnienia płynnego przepływu pracy dla producentów VR i AR.

„W Zoom uważnie obserwujemy i monitorujemy nowe technologie audio. Wyraźnie widać wzrost produkcji AR i VR. Z przyjemnością kontynuujemy współpracę z Sennheiser i oferujemy profesjonalistom i twórcom innowacyjne rozwiązanie nagrywania AMBEO dzięki naszym nowym rejestratorom F6 i F8n”.

– komentuje Masa Iijima, CEO Zoom Corporation.

„Cieszymy się, że Zoom F6 i F8n są częścią programu “AMBEO for VR”, dołączając do wcześniej już oferowanych Zoom F4 i F8. Są to niezwykle popularne rejestratory terenowe wśród twórców treści VR i AR. Sennheiser AMBEO VR Mic jest wiodącym mikrofonem Ambisonics w dziedzinie AR i VR. Umieszczenie oprogramowania do konwersji AMBEO bezpośrednio w narzędziu do nagrywania znacznie usprawnia procesy produkcyjne. ”

– komentuje Véronique Larcher, dyrektor AMBEO Immersive Audio

Więcej szczegółów

SENNHEISER
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOOM
Producent: https://www.zoom.co.jp
Dystrybutor: https://www.sound-service.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here