Roland JU-06A, czyli sprytne połączenie przeszłości z przyszłością.

0

Roland Boutique to już całkiem pokaźna seria kompaktowych instrumentów, które wbrew pozorom nie są gadżetami. Są bardzo przemyślanymi konstrukcjami, które oferując dużą mobilność i sporo zaawansowanych funkcji pozwalają uwolnić się muzykom od domowej pracowni muzycznej i zacząć tworzyć praktycznie wszędzie. Nowy Roland JU-06A jest tego kolejnym potwierdzeniem!

Nowy Roland JU-06A to idealne połączenie dwóch znakomitych syntezatorów. Brzmienie JUNO-106, nowy silnik syntezatorowy JUNO-60, wszystko dopełnione najlepszymi funkcjami z obu instrumentów. Legendarny chorus, arpeggio, pamięć akordów i pokładowy sekwencer to tylko kilka z funkcji, które sprawiają, że JU-06A to kompaktowy i nowoczesny syntezator, który sprawdzi się w każdej sytuacji i który możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Roland JU-06A to kompaktowy i wygodny w obsłudze mini-syntezator, który sprawdzi się zarówno podczas długich godzin w studiu jak i podczas występów na żywo. Jest zasilany bateryjnie oraz posiada wbudowane głośniki, więc możesz zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie. Jak zapewnia producent, solidna i metalowa konstrukcja zapewni nam jego bezpieczeństwo i trudy ciągłych podróży.

JU-06A został pomyślany tak aby łączył wszystko co najlepsze z modeli JUNO-60 i JUNO-106 w jednym ultra-kompaktowym syntezatorze. Ma ciągły filtr górnoprzepustowy ze 106, kontrolowaną za pomocą obwiedni modulację szerokości impulsu z 60, a także unikalne działanie filtra zaczerpnięte z obu modeli z możliwością natychmiastowego wyboru na panelu przednim. Jak zapewnia producent, dźwięk jest nie do odróżnienia od jego starych odpowiedników, nawet podczas używania ekstremalnych ustawień.

Wolisz filtr w JUNO-106, ale brakowało ci funkcji arpeggio w JUNO-60? Teraz nie ma już tego problemu. JU-06A posiada obie funkcje – oraz pamięć akordów i pokładowy sekwencer.

Dzięki USB audio / MIDI i pełnowymiarowym gniazdom MIDI możesz grać i zsynchronizować się z niemal każdym sprzętem. Jest też zewnętrzne wejście dla zegara, dzięki czemu możesz się zsynchronizować z klasycznymi instrumentami analogowymi lub nowoczesnymi systemami Eurorack. Jest to nie tylko wygodne, ale użycie zewnętrznego wejścia dla zegara do sterowania wbudowanym sekwencerem może stworzyć nieoczekiwane frazy, zmiany rytmiczne i inne interesujące zmiany.

Oczywiście Roland JU-06A może współpracować z dowolną klawiaturą sterującą i programem DAW. Pamiętajcie jednak, że do całej serii Boutique producent stworzył dedykowaną bazę dokującą DK-01 mini-klawiaturę K-25m, dzięki czemu otrzymacie całkowicie samodzielny, przenośny instrument oferujący wygodę użytkowania bez przewodów i innych komplikacji.

Więcej szczegółów:
https://www.roland.com/pl/products/ju-06a

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here