Prezent dla producenta muzycznego?

0

Co kupić w prezencie osobie zajmującej się na co dzień produkcją muzyczną? Przecież specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie studyjne to duży wydatek nawet dla Świętego Mikołaja! Podpowiadamy zatem, z jakich “drobiazgów” może ucieszyć się producent muzyczny.

Stojak na słuchawki

Słuchawki to z jednej strony narzędzie pracy, z drugiej niemal część osobistej garderoby – warto zapewnić im odpowiednie przechowywanie, a także należytą pozycję na biurku. Odpowiednio dobrany stojak na słuchawki może pełnić nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną.

Cena: od ok. 40 zł


Etui na słuchawki

Większość profesjonalnych słuchawek ma najczęściej w komplecie miękki pokrowiec w formie materiałowego woreczka, ale dla osób dużo podróżujących i pracujących w różnych miejscach, dużo lepszym rozwiązaniem będzie sztywne etui, które zapewnia skuteczniejszą ochronę słuchawkom. Ważne – rozmiar takiego futerału należy dobrze dopasować do modelu słuchawek!

Cena od ok. 40 zł


Dobre kable mikrofonowe lub instrumentalne

To coś, co zawsze się przyda w każdym studiu nagrań. Czy są to przewody mikrofonowe z wtykami XLR, czy też instrumentalne jack TS/TRS (mono-niesymetryczne/stereo-symetryczne), warto zadbać aby były stosunkowo grube i wytrzymałe, najlepiej firmowane przez renomowaną markę.

Cena: od 30 zł za kabel 3-metrowy


Popfiltr do mikrofonu

Obowiązkowy element wyposażenia przy nagrywaniu wokali, eliminujący zniekształcenia dźwięku wywołane zbyt mocnymi podmuchami powietrza w stronę mikrofonu. Nie może tego zabraknąć w żadnym studiu!

Cena: od kilkunastu złotych


Żelki do tłumienia perkusji

To coś, czego najczęściej nie ma przy sobie perkusista przychodzący na sesję nagraniową – a raczej na pewno będzie potrzebne! W takiej sytuacji realizator lub producent powinien mieć na podorędziu przynajmniej jeden komplet “żelków” do szybkiego wytłumienia naciągów perkusyjnych.

Cena: od ok. 30 zł za komplet


Pendrive

Choć większość plików dzisiaj przechowuje się i przesyła “w chmurze”, to nigdy nie zaszkodzi mieć pod ręką mały rozmiarami, lecz duży objętościowo nośnik o szybkim przesyle danych. Dzięki temu zapisanie kopii zapasowej, przeniesienie sesji nagraniowej czy nawet plików instalacyjnych ulubionego oprogramowania do pracy w innym studiu nie będzie stanowić problemu.

Cena: od ok. 50 zł za 128 GB


Kubek do ciepłych napojów

Czy to kawa czy herbata, oba te napoje schodzą w hektolitrach podczas pracy nad muzyką. Warto więc zadbać o odpowiedniej jakości “pojemnik”. Aby uchronić cenny sprzęt przed zalaniem, kubek powinien być stabilny, najlepiej ze szczelną pokrywką, natomiast biorąc pod uwagę często przeciągające się godziny pracy, najlepszym rozwiązaniem może być kubek termiczny.

Cena: od ok. 20 zł


Lampa “lawa”

Nazwijcie to kiczem lat 90-tych, ale ten rodzaj lampy to nadal najpopularniejszy element oświetlenia w domowych studiach produkcji muzycznej na całym świecie – zaraz obok lampy solnej! Nawet jeśli okaże się stylistycznie nietrafiony, zawsze można go potraktować jako prezent z przymrużeniem oka… 😉

Cena: od około 50 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj